Bydlení na cesty – mobilní domy a karavany

Letní prázdniny, které se bleskem blíží, jsou obdobím, kdy vyrážíme na dovolené. Někteří si vybírají leteckou dopravu a jiní zvolí třeba vlak a ti, kteří cestují po Evropě a nechtějí hledat bydlení v místních hotýlcích dají přednost karavanu. Máte-li rádi stylové cestování, bydlení v luxusním karavanu je to, co hledáte.

134422-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Ať už máte rádi klasický karavan připevněný za autem, nebo byste raději mobilní dům,  ve kterém si zaslouženou dovolenou opravdu užijete, je z čeho vybírat. Už se nemusíte s rodinou tísnit v mini prostoru a tlačit se u stolu, u kterého by se stěží najedli dva.

Některé automobilky a designérské firmy tvorbu mobilních domů pojaly opravdu ve velkém, a tak mnoho lidí s dobrodružným duchem a touhou po cestování, prodává své domy a byty a stěhuje se do těchto luxusních domků na kolech.

Jak to v takovém mobilním domě vypadá? Kromě toho, že nabízí luxusní vybavení a komfort, mnohdy také i paradoxně více prostoru, než klasický sídlištní byt. Některé úpravy domu nabízejí i rozšíření boční části, čímž vznikne ještě větší užitný prostor. V mobilním domě naleznete veškeré vybavení, na které jste z domova zvyklí, některé typy jsou i částečně ekologické. Čistící a filtrační systémy jsou uloženy ve spodní a vrchní části mobilního domu tak, aby nádrže nedestabilizovaly těžiště. Čistý vzduch a voda tedy nechybí. Kromě klasického nábytku, který je šrouby a magnety připevněn, aby se zabránilo jeho pohybu, můžete mít v mobilním domě veškeré elektronické spotřebiče, televize, počítače a další elektroniku, protože elektrická energie se v průběhu jízdy neustále doplňuje. A dobíjí se i rezervní baterie. Můžete si pořídit také nádobí s přilnavým povrchem, aby se zamezilo jeho cestování po stole.

Jste-li příznivci klasického karavanu, připevněného za autem, i tady si lze vybrat z prostorných a luxusně vybavených, které vám dodají iluzi domova. Byť jen na krátkou dobu.  Nejmodernější plazmové televize, které se vysunují ze stropu jsou samozřejmostí, jídelní stůl, který se po otočení promění v pokerový, pohodlné pohovky,které se po stlačení vytratí do stěn, nebo odhlučněná lehčená konstrukce, to vše jsou novinky, které vám zpříjemní bydlení v karavanu.

Pokud rádi objevujete nová místa a nechcete se obtěžovat hledáním přijatelného ubytování, mobilní domy a karavany by mohly pro vás být řešením. Užijete si pohodu s rodinou v komfortu, na jaký jste zvyklí z domova.

Sabrina Harisová
Foto: homevaganza.com, luxuo.com, home-designing.com, homecreat.com, carsandtuning.org, businessinsider.com

20.6.2013 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist