Bydlení je zábava! Sledujte VIDEO příběh ložnice

Při zařizování interiéru je kromě peněz potřeba také značné množství inspirace. O ložnici to platí pochopitelně zrovna tak a stejně, jako dobrá rada, bývá k nezaplacení možnost projít si a vyzkoušet nějaký jiný, cizí a již vyřešení interiér. Právě při takové návštěvě je možné přijít na to, že např. šarlatové stěny a tmavě modré potahy sedačky jsou to pravé a že přesně takovou atmosféru u sebe doma chcete mít. Zkuste se inspirovat návštěvou virtuální ložnice Michaely a Dana. Pojďte na návštěvu. Trvá jen 61 vteřin!

Stejný a nebo podobný způsob virtuální návštěvy vám může poskytnout  dnes již většina architektonických kanceláří a interiérových studií. Většinou je taková služba nazývána jako „vizualizace“, díky které má zákazník možnost „procházet se“ po ještě neexistujícím bytě a „vyzkoušet si jej“. Dříve k tomuto sloužily perspektivní kresby představující jednotlivé pohledy do navrhovaného bytu.

Bydlení je zábava: ložnice

Virtuální pár Michaela a Dan bude trávit své noci v ložnici řešené jako silně emotivně nabitý prostor. Základním nástrojem tvorby takové místnosti je šarlatová barva stěn. K její smyslné povaze dobře ladí romantická, kovová a tepaná postel.

Ložnice 
je řešená jako obytná místnost a její součástí je TV, pracovní místo a hrací šachový stolek. Tímto způsobem se většinou komponuje dispozice v takových bytech, ve kterých není možné zřídit jednu místnost jen jako místnost určenou ke spaní a tedy k používání v noci. Ložnice je zde tedy i denní místností a spojuje v sobě funkce obývacího pokoje i pracovny.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Bydlení je zábava: TIP 1: zajímavým momentem této ložnice by bylo oddělení pracovního místa od postele pomocí paravanu. Ten, kdo spí, by tak nemusel být rušen světlem lampy toho, kdo ještě u svého stolu pracuje.

Bydlení je zábava: TIP 2: důležitým detailem je přehoz přes postel, který barevně ladí právě s barvou stěn. Přehoz přes rozestlané lůžkoviny je jednak praktický, neboť prach se nedostává do polštářů a peřin a zároveň má tento kus látky i zajímavou estetickou roli.

Upozornění: takto vymalované stěny je možné použít ve velké místnosti s dostatkem denního světla. Malá místnost by s tmavými stěnami byla v podstatě neobyvatelná a nebo by se dostavil skličující efekt „bunkru“.

Další inspirace ve článku Interiérové momentky

Red.
foto zkouknito.cz

12.1.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist