Bydlení je hra. Znáte ten pořad? Hledáte inspiraci k bydlení?

Pro drtivou většinu odborné i poloodborné veřejnosti je hlavním zdrojem inspirace v prvé řadě celá řada poloodborných magazínů tzv. „o bydlení“ a to ať už v tradiční tištěné podobě a nebo stále častěji v podobě internetové. Nezanedbatelnou roli hraje také vlastní zkušenost nabytá návštěvou různých obytných interiérů a nebo zprostředkování takové zkušenosti prostřednictvím přátel a známých. Program ČT 1 již delší dobu přináší další možnost rozšíření obzoru v rámci předmětu bydlení a to prostřednictvím pořadu Bydlení je hra.

Pořad Bydlení je hra se většinou pohybuje na poli více méně estetických kategorií, ovšem nikoliv bez ztráty vazby na praktickou stránku věci. Jinak řečeno, divák pořadu se tedy dozví i informace typu „co, jak a také za kolik“. Stejně tak se pořad Bydlení je hra věnuje i problematice zvykově v časopisech označované jako „proměna“ či jednoduše řečeno adaptace, renovace a přestavba.

Je minimálně inspirativní sledovat příběhy interiérů a jejich majitelů, kteří vždy nějak řeší konkrétní problém v přímém přenosu a zejména v odborné asistenci designérů, architektů či jiných povolaných osob. Potenciální zájemce o nějakou změnu ve svém obytném interiéru tak může získat jiný druh zkušenosti, než při listování časopisy v tištěné či elektronické podobě, zkrátka Bydlení je hra.

Časopisy versus TV vysílání, aneb Bydlení je hra jako solitér

Programová skladba zahraničních televizí, a to zvláště těch komerčních, obsahuje hned několik takových pořadů zaměřených na segment bydlení, který je přirozeně zajímavý i z obchodního hlediska. V ČR se vybavení běžného třípokojového bytu pohybuje v částce kolem 450 000Kč a stejně tak se stalo standardem postupně obměňovat nábytek a textilie řádově každých 15 let. Jinými slovy, je to prostředí s relativně silným pohybem a tokem peněz a je tedy s podivem, že se tuzemské komerční televize tématice bydlení nevěnují v takové míře, jaká odpovídá minimálně jeho ekonomickému potenciálu. Ve srovnání s množstvím tištěných časopisů je to nepoměr, magazínů v ČR stabilně vychází necelých 40 titulů. Pořad Bydlení je hra je naopak svého druhu solitér.

foto pořad Bydlení je hra

Living.cz

26.3.2008 6:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist