Bydlení je hra: Pokoj pro „skejťáky“

Dětské pokoje a kuchyně, nejčastější problém v našich domácnostech, který řešíme a kde velmi často sáhneme i po pomoci odborníků. Přeci jen místa je většinou zoufale málo a potřeby jsou tak velké. Ale, jak to vypadá, když přestavuje a renovuje sama designérka?

121277-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Tak o tom jste se mohli přesvědčit v dalším díle pořadu Bydlení je hra, v němž jedna z jeho designérek – Soňa Malinová pozvala tým k sobě domů, aby byl u přestavby dětského pokojíčku jejích dvou synů.

Bezesporu výhodu takového počinu je dokonalá znalost prostředí. Soňa přesně věděla, čím svým synům udělá radost a podle toho také celá přestavba, na kterou vyčlenila rozpočet padesát tisíc korun vypadala.
Původní vybavení pokoje bylo laděno do kombinace modré barvy a světlého dřeva. Taková standardní kombinace v chlapeckých pokojích, která neurazí, ale ani nenadchne. Ačkoliv se oba kluci mohli pyšnit vlastním psacím stolem, postel měli společnou.Tedy přesněji řečeno dělili se o palandu, což samo o sobě příliš soukromí nenabízí, o kvalitě spánku nemluvě. Pokoj, který měl projít proměnou byl navíc uprostřed zastavěn komínem, kterým se nedá hnout.

Soňa chtěla vytvořit pro každého ze svých synů své království, což jí naopak komínový předěl skvěle umožňoval. A design se jí opravdu povedl. Oba kluci milují skate a tak téma pokoje bylo víc než jasné. Motivy „skejťáků“ se objevily na stěně v podobě interiérové graffiti i na skříni, kam Soňa nainstalovala zbytky prken, které zřejmě kluci za dobu svého sportování zničili. Prostor za komínem nevyřešila pecí ani postelí, kam by se mohli kluci v zimě schovat, ale zcela prozaicky velmi prostornou skříní, přístupnou z obou stran a nabízející komfortní úložné prostory.

Původní palandy nevyhodila, ale korpusy i rošty použila do nových postelí, které natřela na černo. Jako čelo postelí použila obyčejné palety. Ty obrousila a následně také natřela na černo, čímž vznikl velmi zajímavý a hlavně mladistvý styl. Ten dotáhla k dokonalosti dlouhým psacím stolem, kam se pohodlně vejdou oba bratři se zářivě červenými kontejnery se šuplíky. Zbývaly už jen nezbytné dekorace v podobě polštářů, nebo obrázků. Ty Soňa „osadila“ do rámů z barevných pásek.

Z celkového rozpočtu využila dvaačtyřicet tisíc korun a myslím, že oba kluci byli náramně spokojení. Pokojík přesně odpovídal jejich naturelu i zájmům a je poměrně nadčasový, takže pokud je záliba ve skatu bude dlouho držet, vydrží jim dlouho i pokojík bez větších zásahů a změn.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Velmi zajímavé byly tentokrát i vstupy architekta Aleše Studenta, který si vzal za své seznámit diváky s interiérovými graffiti. A tak jsme měli možnost nahlédnout do bytu, kde právě jedna taková vznikala. Při jejím hodnocení kladl všem rodičům na srdce, aby nechávali své děti ztvárnit své názory na stěnu. My v redakci se nebojíme přiznat, že z toho bychom měli přeci jen strach. Ono vyjádření názorů takového puberťáka vyznávajícího styl Emo na stěnu by asi nebylo nic moc ke koukání. Stejně jako jeden z bytů, v němž se Aleš pohyboval a který byl pomalovaný úplně celý. Bydlet v něm musí být tak trošku jako žít v kulisách od Josefa Lady. Ale proti gustu…

Petra Martišková
Foto: ceskatelevize.cz

29.2.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist