Budoucnost moderního stavebnictví – to musíte vidět

Představujeme vám dům, který byl dokončen koncem roku 2011 v Belgii. Jedná se o inovativní řešení práce s betonem a konstrukcí a navíc skýtá výhled až z 18 oken! Tak se pojďme na ten betonový zázrak podívat blíže.

Dům, jež je součástí rezidenčního portfolia skupiny Architecten De Vylder Vinck Taillieu leží v Ghentu. Už jeho projekt byl velkou výzvou, protože architekti museli zachovat počet a rozmístění vzrostlých stromů na pozemku a zároveň vytvořit obytnou jednotku pro rodinu.

Vzhledem k tomu, že už teď je často velmi složité získat povolení na pokácení vzrostlého stromu na pozemku před výstavbou rodinného domu, tento projekt se jeví jako ekologický ústupek betonového domu přírodě. Betonové zdi jsou upevněny na železné konstrukci, která se dá posunovat v závislosti na růstu a šíři kmene stromů, které rostou jak vně, tak i uvnitř jednotky.


dum12.jpg

Zdroj: archiv redakce

Vznikl tak velmi zajímavý dům, který disponuje s rozlohou 304 metrů čtverečních, téměř maximálním přísunem denního světla osmnácti obrovskými okny, jež splňuje požadavky moderní architektury. Více fotografií naleznete v přiložené fotogalerii.

Sabrina Harisová
Foto: interiordesign.conanecu.ro, arch.itect.us, freshome.com

1.3.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist