Budete upravovat své bydlení?

Pojďte se podívat, jak se bydlí ve velkém bytě. Může to být pro vás inspirace při řešení vašeho bydlení. Jedna velká místnost je zároveň obývacím pokojem, jídelnou i kuchyní. A i když to na první pohled není patrné, tak je byt zařízený v čínském duchu. A přitom na něm vlastně není čínského vůbec nic. A nebo ano?

Byt je dílem architektonické firmy HEAD Architecture and Design pocházející z Hong Kongu. Je sice nadstandardně rozměrný, ale přesto se může svým řešením stát inspirací pro mnohem menší byty. Pokud budete upravovat své bydlení, pak se pojďte podívat.

TIP: podívejte se, jak prostorně působí obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. V malých bytech se takto dá vytvořit alespoň jedna velká obytná místnost a v bytech velkých je pak tímto způsobem možné velkorysost prostoru ještě více podtrhnout.

Nábytek je vlastně velmi konvenčním způsobem rozestavěný podél stěn, by´t by bylo bez problému možné umístit třeba právě sedací soupravu přímo doprostřed pokoje. Místa je zde skutečně hodně. I tak je ale zvolené řešení umocňující dojem uprázdněného bytu. Obytný prostor ale vůbec nepůsobí „prázdně“.

TIP: budete upravovat své bydlení?  Všimněte si, jak se tento velký byt „zabydlený“. Není to zabydlení pomocí velkého množství věcí, drobností a dekorací rozvěšených po stěnách. Je to zabydlení, kterého je dosaženo v prvé řadě pomocí barev.

Důležitou rolo zde hrají barevné plochy stěn a také barva podlahové krytiny. Stěny jsou v základu bílé, ale jsou doplňovány žlutými a oranžovými panely, které navíc fungují jako posuvné stěny. Jejich materiálem je dřevo a plast a tak se od bílých stěn neodlišují jen barvou, ale i materiálem.

TIP: důležitým nástrojem pro tvorbu velmi komfortního dojmu je zde centrální a velmi rozložitá rohová sedací souprava. Zadní část pokoje pak už nepotřebuje žádné další vybavení sedacím nábytkem a protože je sedačka nízká a široká, tak nepůsobí nikterak hmotně a ani pokoj „nezaplňuje“ svým objemem.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Zmiňované barevné panely posuvných stěn jsou prvkem, který najdeme v čínských a japonských obytných interiérech. Vyvolávají dojem klidu, uspořádanosti a zároveň jsou velmi praktické. Tento pocit, kterého bychom si na první pohled možní ani nevšimli, je zdůrazněný červeným tradičním závěsným svítidlem. Budete upravovat své bydlení? Přemýšlejte dál.

TIP: onen možná až „meditativní“ rozměr bytu daný použitým řešením typickým pro původní čínské a japonské interiéry,  je velmi podobný minimalistickému stylu západního světa. Zkuste se např. podívat na vybavení ložnice. Není tam vlastně vůbec nic, jen dřevěná podlaha a lůžko. Žádné koberce ani jiné textilie.

Tento byt má neobvyklou atmosféru. Je zde také patrný vliv tradičního učení feng šuej.

Další isnpirace ve článku Komfortní inspirace pro vaše bydlení
Red.
Foto contemporist.co

23.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist