Budete spojovat obývák s kuchyní?

Tématu spojení obývacího pokoje a kuchyně jme se na stránkách Livingu věnovali již několikrát. Čtenářský zájem ale napovídá, že vytváření obytných kuchyní a nebo obytných místností s kuchyňským koutem, je téma více než aktuální. Na co byste tedy neměli zapomínat a co je dobré si uvědomit a zvážit?

126558-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Ve kterých místnostech trávíme nejvíce času? Pokud odhlédneme od ložnice, kde většina z nás tráví denně 6-8 hodin spánkem, tak pak tedy v rámci bdělého stavu strávíme jistě nejvíce času v obývacím pokoji. A pokud se jedná o domácnosti, ve kterých se vaří alespoň jednou denně ve všední den a minimálně 3x za víkend, tak pak tou druhou místností je kuchyň, kde nejen tedy vaříme, ale i jinak připravujeme či upravujeme pokrmy, mažeme chleba, zaléváme čaj a nebo si děláme kávu. Je tedy logické propojit obývací pokoj s kuchyní a to třeba hned z několika důvodů:

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

1. Kuchyň i obývací pokoj patří mezi nejčastěji obývané a užívané místnosti.

2. Příjemné trávení volného času v pokoji je svým způsobem spojené s užíváním kuchyně, kde jsou uskladněny potraviny, pochutiny, nápoje a kde jsou pak také jídelní a nápojové servisy. Komunikace mezi kuchyní a pokojem by tedy měla být bezproblémová a volná, tedy přímá a to tak, jak to nabízí právě spojení těchto dvou místností.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

3. Až bude jeden člen vaší rodiny vařit a zbytek zůstane v pokoji popíjet aperitiv, tak nedojde k rozdělení společnosti. Zkrátka, pokud vaříte, nebudete separováni od ostatního dění v bytě. Spojení pokoje a kuchyně je velmi společenské (tedy pokud doma nemáte služebnictvo, které vám vaří a se kterým nechcete mluvit).

4. Spojením obývacího pokoje a kuchyně je možné udělat jednu velkou a velkorysou místnost a to i v rámci relativně malého bytu.

A na co byste neměli zapomenout?

Rozhodně je potřeba vybavit kuchyň silnou digestoří tak, abyste se zbavili mastných par, které jinak začnou dosedat nejen na kuchyňskou linku, ale také na nábytek a čalounění v sousedícím obývacím pokoji. A jak si vybrat správnou digestoř, se dočtete ZDE.

Red.
Foto: Schüller

10.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist