Budete kupovat na Vánoce ledničku?

Lednička je zcela nezbytnou součástí každého obytného interiéru. Lednice musí být praktická a podle toho by mělo vypadat také vaše rozhodování při výběr té správné lednice. Zkusíme vám ve stručnosti nabídnout jaké si universální „desatero“ výběru, které můžete použít pří výběru jakékoliv ledničky bez ohledu na výrobce či skutečnost, zdali zvolíte volně stojící, vestavnou, s mrazákem dole, nahoře či bez mrazáku.

126096-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Spotřeba a třídy energetické účinnosti

Lednice, přesněji „chladnička“ je neustále v provozu, nevypínáme ji jako např, vysavač a tak by nás v prvé řadě měla zajímat energetická spotřeba. Kupujte úsporné modely pracující v energetické třídě účinnosti A, lépe A + nebo A ++. O energetických třídách čtěte ZDE

Velikost

Vybírejte podle velikosti vaší rodiny, tedy podle vašich zvyků a způsobů nakupování a stravování. Zvykově se uvažuje, že na jednoho dospělého člena domácnosti připadá 50 l prostoru v chladničce.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

Kombinovaný přístroj?

Je to velmi populární a pokud nepatříte mezi ty, kteří skladují – zamrazují potraviny na několik měsíců a uchovávají doma kilogramy masa (a potřebují tedy samostatný mrazák) pak si vystačíte s přístrojem, který kombinuje chladničku s mrazničkou. A budete se muset rozhodnou, zdali jednokompresorovou nebo dvoukompresorovou. Dvoukompresorová znamená, že můžete samostatně ovládat mrazničku a chladničku, takže když pojedete na delší dobu pryč, vypnete chladničku ale mraznička pojede dá. Je to praktické.

TIP: pokud kombinovaný přistroj, tak určitě takový, aby měla chladnička i mrazák své samostatné dveře.

Funkce

Praktická je např, BioFresh, který umí udržovat v jednom místě stálou teplotu  pro uchovávání masa a zeleniny v  čerstvém stavu. Za pozornost rozohodně stojí No Frost, která snižuje vlhkost uvnitř přístroje a eliminuje tak vznik námrazy. Praktické jsou také zvukové či optické signalizátory, které vám dají najevo, že jste zapomněly zavřít či dovřít dveře přístroje.

A nezapomeňte na antibakteriální úpravu vnitřních stěn. Je to velmi praktické.

Red.
Foto Whirlpool, Electrolux, Ardo a Sedlák Interiéry

9.12.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist