Bude vypadat veřejná doprava takto?

Určitě znáte tu bezmoc, kdy někam spěcháte a místo, abyste se pohybovali směrem k cíli, trčíte v autobuse nebo tramvaji v zácpě Vizionář Dahir Semenov možná našel řešení v podobě nového typu hromadné dopravy. Vymyslel vozítka na vysokých nohách, které zácpu jednoduše překročí a pod mosty se podplazí.

profimedia-0382786684-1100x618.jpg Zdroj: Dahir Insaat / Profimedia.cz

Je toto odpověď přeplněným městům? Nový typ autobusu podle návrhu ruského designéra Dahira Semenova se nepodobá ničemu, s čím jsme se dosud na našich silnicích setkali. Futuristicky vyhlížející modul na vysokých nohách se pohybuje po kolejích vysoko nad automobily, nehodami a dopravními zácpami.

Teleskopické nohy se automaticky individuálně zvednou, kdykoli narazí na překážku na kolejích a překročí ji. Když narazí na most, nohy se zasunou a podjedou. Díky tomu se vůz pohybuje městem plynule bez ohledu na hustotu dopravy. To zvládá díky vlastnímu pohonu a senzorům, které reagují na okolní prostředí a navigují na silnicích a křižovatkách.

Každý modul (jak jinak to nazvat?) nabízí 200 pohodlných sedadel. Cestující budou nastupovat a vystupovat na vyvýšených stanicích, které mohou být pojednány malá střediska s obchody a kavárnami.

Na střeše mají moduly instalované solární panely, které dobíjejí baterie. Načerpat energii lze také přímo na stanici, krátké nabití poskytne energii na cestu do dalších dvou stanic.

Podobná projekt se přes časem pokoušeli uvést do provozu v Číně, ale projekt zkrachoval. Uvidíme, zda řešení Dahira Semenova bude úspěšnější. Vypadá to ale hezky, že?

20.8.2018 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist