Jak bude vypadat ideální byt v roce 2020?

Přesně tak, jak si budete přát. Znamená to nejen fakt, že lepší je nepodléhat trendům, ale i skutečnost, že trendových skupin je mnoho a záběr do vkusu a stylu široký, takže se nemusíte bát.

17_gervasoni-showroom-milan_6-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Gervasoni

Upřímně řečeno, trendy se to v těchto dnech jen hemží, stačí se podívat na internet: Každý jen ty své má za jediné – a tím i určující. My se ale podíváme, o čem se mluvilo po skončení velkého nábytkového veletrhu daleko na Východě, v Šanghaji, i když pevné spojení s Evropou bylo jasné. Oficiální název veletrhu totiž zní Salone Milano. Shanghai a představují se tam evropské nábytkové značky, které můžete potkávat na milánském veletrhu, v Kolíně nad Rýnem apod.

A ty nové trendy?

Jsou především velkorysé, rozdělené do několika skupin, ze kterých si vybere opravdu každý.

Ta se světlým dřevem čerpá inspiraci ve Skandinávii, převládají tu světlé tóny. Často se znovu objevuje bílá, sem tam růžová a všechno doplňuje další bod trendů: krásná námořnická modrá. Spřízněná je i skupina, která klade důraz na přírodu, na organické materiály.

Pak je tu trendový bod šedá, která interiér pořád ovládá, ale když ji spojíme se světlým dřevem a bílou, má docela veselý náboj. Tato šedá má mít barvu kamene, a tak se kámen objeví i v domě. Je přece z přírody.

Máme tu i trend luxusu, který je určitým mixem zlata, barev a jisté pitoresknosti, zajímavý je bod, který zní: Modern Rustic. Odkaz na venkovský styl s lehkou moderní úpravou, nebo jako prvek v moderním interiéru, všechno se to dovedně míchá a mixuje. K tomu se stejným způsobem přidává i industriální styl.

Důležitá je skupina neutrály, ale tam už patří i ta bílá a světlé dřevo, připojíme krémovou, režnou, světlou pískovou, bělavou, šedavou atd. – nejsme už skoro u kamene? Sama o sobě stojí snad jen skupina plastů či spíš bioplastů, které jsou požadované a pak doplněk, který je velmi v trendu: Face Lineart.

Mixujte

Ano, máte pravdu, všechno už známe, ale jiný je ten způsob, jak se barvy a materiály propojují. Příklad?

Tak třeba vaše kuchyně by neměla být ryze industriální nebo ryze venkovská. Měl by v ní být dotek obou zmíněných stylů, nějaké světlé dřevo či bílá, prostě se to promíchá tak, aby vizuální dojem byl příjemný a nábytek funkční.

Ani to není žhavá novinka, o mix stylů usilují ti, kteří tvoří podobu bydlení, už nějakou tu sezonu. Naštěstí – než se vyčerpají všechny myslitelné kombinace a barvy, nějakou dobu to potrvá a vy si můžete se svým bytem pěkně hrát.

7.1.2020 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist