Boty sem, boty tam… kam?

Válí se vám všude po předsíni boty a stále nevíte, kam je uklidit? Nebojte se. Za prvé v tom jistě nejste sami, a za druhé… existuje řešení! A dokonce jich je několik.

125437-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Stačí vyrazit do obchodu s nábytkem, zaměřit se na botníky a jeden nebo dva vybrat (bot a tím pádem i botníků totiž není nikdy dost). Dnes je jich obrovské množství, stačí je jen sladit se zbytkem nábytku a hlavně pro ně vybrat to správné místo! A botník zároveň může být zajímavým doplňkem interiéru.

Kam s ním?

Dávat botník do ložnice nebo do obýváku není nejlepší nápad. Boty bychom měli mít po ruce, a pokud se jedná o sezónní kousky, není problém je na půl roku „uklidit“ například do sklepa nebo i do garáže, záleží na tom, kde se pro ně najde místo. Co ale s botami, které nosíme každý den?

Pro botník je vždycky nejlepší předsíň. Boty jsou po ruce, když si je chceme vzít ven, nemusíme je nikde na poslední chvíli shánět a hledat, a zároveň je skladovací prostor v předsíni vhodný při rychlém úklidu.

Vyklápěcí botníky – praktický kus nábytku

Obrovským trendem jsou vyklápěcí botníky. Nejsou náročné na prostor, jsou totiž spíše vyšší než hlubší, proto není problém umístit je ke stěně, ke které se zdánlivě už nic nevejde. Je ale třeba počítat s tím, že do takového botníku se vejdou spíše nízké boty, s umístěním vysokých kozaček tady počítat nesmíme.

Další možností, jak uklidit boty, je pořídit si celou předsíňovou stěnu, ve které je botník automaticky zabudován.

Vyvětrat! Je to o kvalitě vašeho bydlení

Není špatné pořídit si botník „s větráním“, tedy buď bez zadní stěny, nebo ze dřeva, které má po stranách otvory. Boty by se totiž neměly v kusu nábytku zapařit, měly by spíše volně dýchat.

Vždycky ale platí, že co není vidět, je v podstatě uklizené, a u bot to platí dvojnásob. Botník by měl být uzavíratelný, i když různé otevřené poličky taky nejsou pro botník výjimkou. Pokud je ale na boty v botníku vidět, musíme dbát na to, aby byly dobře seřazeny. V uzavíratelném botníku sice boty taky nemůžou jen tak na sobě ležet, malé vychýlení od osy boty do strany ale rozhodně nevadí.

Martina Tlachová
Foto: Amber Interiér, Kobe nábytek, Donate

13.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist