Bombastické apartmá v Bombaji

Mramor, zlacená mosaz, luxus a tajemná, téměř mystická atmosféra – takové jsou charakteristické znaky rezidence Altamount v indickém městě Bombaj.

2inside-altamount-residence-by-hirsch-bedner-associates-34-30-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: Boca do lobo

Skvělá souhra návrhářů a dodavatelů nábytku

Rezidence Altamount je výsledkem práce mezinárodní společnosti Hirsch Bedner Associates (HBA), která se zabývá navrhováním interiérů, sleduje poslední trendy a dokáže velmi dobře předvídat další vývoj a inovativní postupy. Při zařizování rezidence Altamount se spojila s významnou značkou Boca do Lobo, která je dodavatelem atraktivních kusů nábytku, které jsou určené speciálně pro luxusní projekty.

Inspiraci našli v exteriéru

Návrháři se při vypracování projektu této rezidence inspirovali především mnohovrstevnou přírodou i architekturou Bombaje a jeho okolí. Obývací pokoj je nejpříjemnější místo v rezidenci, kde můžete pohodlně relaxovat a přitom si naplno vychutnávat výhled na město. Návrháři uvádějí, že přitom budete mít zcela jistě pocit, že se díváte na svět shůry, přičemž vás uchvátí nejen jedinečný design, ale i otevřené výhledy do okolí.

Všudypřítomná mystická atmosféra

Kombinace tmavomodré barvy a zlata v interiéru působí doslova mystickým dojmem. Tento pocit ještě umocňují například modrá křesla u velkých oken, která báječně korespondují s ranním nebem těsně před rozedněním, nebo naopak stmívající se oblohou na konci dne. Spolu s pastelovými odstíny nábytku a zlatými prvky na některých solitérech a dekoracích vytvářejí příjemnou harmonickou atmosféru.

Konferenční stolky s texturou

Velmi zajímavé jsou dva konferenční stolky v obývacím pokoji (výrobky firmy Boca do Lobo), jejichž tvar i povrch jsou ovlivněny tvarem a povrchem silných kmenů. Podobně jako stromy mají jedinečné tvary a nádhernou texturu. Každý nábytkový kus je originálem, který díky své zlaté barvě prozáří každou místnost jako slunce oblohu.

Předsíni, kuchyni a koupelně vládne mramor

Také v tomto luxusním apartmánu najdete materiál, který je známkou bohatství a elegance. Je krásný, odolný proti vlhkosti a má jedinečnou kresbu. Řeč je samozřejmě o mramoru, který zdobí nejen koupelnu, ale i kuchyň a vstupní halu.

V ložnicích převládají pastelové barvy

V rezidenci je několik ložnic, které jsou na rozdíl od ostatních prostor zařízené ve světlých barvách a působí vzdušným dojmem. Ani tady však nechybí zlaté prvky, avšak návrháři s nimi (oproti ostatním prostorám) poměrně šetřili. V jedné z nich vás upoutají snad jedině křesílka potažená zlatavým plyšem.

 

27.5.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist