Bioklimatická pergola: 3 otázky, které určí, jestli ji potřebujete

Pohyblivost, světlo a vzduch. To jsou ve stručnosti tři stěžejní oblasti, kterými byste se měli zabývat. Prozradí vám totiž, jestli je bioklimatická pergola pro vás to pravé, nebo vám postačí levnější řešení.

1-bioklimaticke-pergoly-1100x618.jpg Zdroj: Atypy

Bioklimatická pergola má v současnosti 3 nej – je nejvariabilnější, nejluxusnější, ale také nejdražší

Když se lidé zajímají o bioklimatické pergoly, ptají se především na dvě věci: kolik stojí a kdy by ji mohli mít na terase. Při výběru venkovního zastřešení byste ale měli řešit i další otázky. Obzvlášť zpozornět by měli především majitelé teras orientovaných na jih.

Někomu stejnou službu poskytne levnější typ zastřešení, jinému ale zajistí skutečně pohodlný relax pouze bioklimatická pergola. Chcete vědět, do které skupiny patříte vy? Položte si následující otázky:

1. Potřebujete, aby šla střecha pergoly stáhnout?

Pokud si rádi užíváte sluneční paprsky naplno, měli byste se soustředit na pergoly se stahovací střechou. U pergol s pevným zastřešením totiž nemůžete regulovat míru zastínění. Hodí se proto primárně do míst, kde vám nevadí větší zatemnění a kumulace horkého vzduchu. Všude jinde oceníte spíše hliníkovou pergolu se stahovací střechou nebo bioklimatickou pergolu se stahovacími lamelami. Jestli je pro vás vhodnější právě bioklimatické řešení, nastíní další dvě otázky.

2. Může pergola ohrozit množství přirozeného světla u vás doma?

Pevné pergoly bez stahovací střechy mohou ubírat světlo v interiéru. Trvalé zastínění může hrozit i u bioklimatických pergol, které mají pouze otočné lamely bez možnosti jejich stažení. S bioklimatickou pergolou Aerolux vám ale nic takového nehrozí. Její lamely jsou nejen otočné, ale i posuvné. Díky tomu propustí vždy přesně tolik světla, kolik právě potřebujete.

TIP: Víte, že přímo do pergoly můžete nainstalovat nejen osvětlení, ale i chytrá čidla? Střecha se pak například sama zatáhne před deštěm, v určitou denní dobu nebo když na ni začne pražit sluníčko.

3. Chcete, aby pergola přirozeně větrala?

Odvětrávání prostoru pod pergolou není radno podceňovat. Obzvlášť v letních měsících můžete pod venkovním zastřešením naměřit teplotu klidně až o 10 stupňů vyšší. Ne tak ale pod bioklimatickou pergolou. Kolem lamel přirozené proudí vzduch, takže je pod ní vždy příjemné klima.

Zjistili jste, že je pro vás bioklimatická pergola ideální? Obraťte se na profesionály, kteří s nimi mají mnohaleté zkušenosti. Ve firmě Atypy vám vyrobí řešení na míru s 5letou zárukou.

30.4.2021 1:16 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist