Bílým kuchyním odzvonilo, vládu přebírá zelená. Jak dostat nejoblíbenější barvu do kuchyně?

Zelená může mít mnoho podob stejně jako způsobů jejího uplatnění. Podívejte se, jak může slušet i vaší nové kuchyni.

dsc1412_ku_lota_dub_kronberg_plower_asko-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Asko nábytek

Existuje tolik odstínů zelené, že si mezi nimi vybere opravdu každý. I ten, který v současnosti nejoblíbenější barvu designérů zrovna nevyhledával. Smaragdová, pastelová, šedozelená, limetková, šalvějová, olivová – ty všechny si razí cestu do vašich domovů.

V kuchyni, která je centrem a duší domácnosti, dotek zelené nechyběl nikdy. Snad v každé najdete bylinky nebo alespoň pokojovou rostlinu. Teď si ale doba žádá víc zelené, která pocitově evokuje přírodu, lesy, louky, zahrady… Vedle ní se samozřejmě daří přírodním materiálům nebo alespoň jejich napodobeninám – dřevu, kameni, porcelánu, keramice…

Zelenou nešetřete

Největší zájem v poslední době zaznamenávají zelené odstíny nábytku a nejinak je tomu i u kuchyní. Dostupných odstínů jsou desítky od chladnějších po hřejivé, od pastelových až výrazně syté.

Pokud je pro vás celozelená kuchyň příliš velkým soustem, jednoduše kombinujte! Skvěle vypadá například dřevěná pracovní deska, mosazné či zlaté úchytky nebo, jak dodává Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti Asko nábytek: „Oblíbenou variantou, jak začlenit barvy do kuchyně, je také kombinace barevných skříněk s neutrálními, většinou bílými tóny.“

Zelená, která není vidět

S ohledem na životní prostředí proniká zelená do našich (nejen) kuchyní i v neviditelné formě. Například výběrem ekologických spotřebičů ušetříte nejen přírodu, ale také významnou částku z rodinného rozpočtu.

U moderního kuchyňského příslušenství, jakými jsou varná deska, trouba, myčka či digestoř, je dnes již myšleno na jejich spotřebu energie. Ačkoliv jsou jejich pořizovací náklady někdy vyšší, z dlouhodobého hlediska se jejich nákup opravdu vyplatí.

Také myčky a dřezové baterie již dnes umí hospodárně zacházet s vodou, což byste při jejich výběru měli také zohlednit. Vaše kuchyň tak zezelená nejen svým vzhledem, ale i přístupem.

28.1.2022 10:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist