Bílé kuchyně jsou stále v popředí zájmu

Zařízení kuchyně v bílé barvě je moderní a nadčasové. Nejen že opticky zvětšuje prostor, ale může v sobě skrývat i jisté možná nečekané nebezpečí. Tím nebezpečím je chladný vzhled. Ale dnešní doba přeje nejrůznějším formám dekorací, interiérových doplňků a uměleckých kousků, takže nebude žádný problém vnést do bílé chladivé barvy příjemné oživení v podobě pestrých a výrazných barev.

129184-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: archiv redakce

Bílou barvu v interiéru můžeme směle zařadit k evergreenům. Je stále v kurzu. Ale platí pro ni stejně jako pro ostatní barvy, že nic se nemá přehánět. A tak vždy bude na místě narušit jednotu bílé barvy trochou vzrušení v podobě výrazných barev, které jsou nám blízké. Bílá má navíc nepřekonatelnou výhodu v tom, že se skvěle kombinuje s jakýmkoli barevným odstínem a navíc jí do not nahrává spojení s takřka jakýmkoli druhem materiálu, a to od dřeva až po kov.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Je překvapující, že bílá barva si dokáže porozumět i s odstíny šedé anebo béžové barvy, které samy o sobě mohou působit také studeně a někdy dokonce až fádně. Něžně působí spojení bílé barvy s růžovou. Decentně a umírněně spojení s již jmenovanou barvou šedou anebo béžovou. Ve spojení s černou bude kontrast vyznívat modernisticky. Pozor u této volby na velikost daného prostoru. Kombinace bílé barvy s černou nejsou vhodné pro malé prostory, kde by mohla tato kombinace působit velmi tvrdě.

Velmi oblíbená je barva bílá ve spojení s bledě modrou, která dokáže naladit prostor kuchyně na přímořskou atmosféru. Nevtíravou klasikou je pak kombinace bílé barvy s hnědou jejími odstíny.

Bílé barvy v kuchyni se nemusíme obávat ani z důvodu jejího případného ušpinění.  Pokud zvolíme provedení kuchyňských skříněk a ostatního vybavení v takových materiálech, jejichž řešení je pomůže udržovat v čistotě, máme vyhráno. Moderní povrchové úpravy materiálů dnes již běžně dokážou zajistit, aby se nečistoty daly velmi jednoduše spláchnout anebo jen otřít. Povrchy není potřeba neustále leštit a přetírat. Kvalita současných materiálů je na vysoké úrovni a takzvaně user-friendly, čili uživatelsky příjemných.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

Bílou barvu kuchyňského vybavení můžete podtrhnout tak, že na jejím pozadí zvolíte výrazné barvy. A nemusí to být právě barva na všech čtyřech stěnách, postačí vymalovat jednu stěnu výraznou barvou, příjemně oživujícím odstínem anebo ji vytapetovat s využitím zajímavého až netradičního vzoru. Ale ani barva stěn není jedinou možností, jak bílou barvu v kuchyni oživit. Skvělý efekt může vytvořit barevné spodní osvětlení kuchyňského ostrůvku, například v neonově modré barvě. Pak již postačí kuchyni dodat 1 či 2 modré akcenty například i v temnějším odstínu této barvy a výsledek je dokonalý a netradiční zároveň.

Stále aktuální bílou barvou v kuchyních jsme se zabývali již několikrát, a to například v našich článcích „Trend bílé kuchyně se vrací“ a „Elegantní kuchyň v bílé barvě“ nebo „Kuchyň celá v bílém“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

15.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist