Bílá koupelna je romantická i elegantní

Bílá barva patří mezi barvy studené, ale někdy je lépe na ní nahlížet jako na barvu neutrální. A pro mnohé uživatele je bílá naopak barvou romantickou, což je svým způsobem opakem zmiňované studenosti. A koupelna 21. století je místem relaxace, oddechu a logicky se její atmosféra pojí se obsahy slov typu „čistota“ či „lázně“ a nebo třeba „klid“.

126195-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Koupelna by měla být v prvé řadě vybavena prakticky, účelně a tak, aby mohla dobře sloužit a vyhovovat potřebám svého uživatele. Konce konců, koupelna je svého druhu soukromá, malá domácí lázeň se svým technicko hospodářským provozem. To ale ještě neznamená, že by uživatel měl rezignovat na estetické parametry své koupelny. Platí to tím více, čím výrazněji se na koupelnu spoléháme jako na místo určené nejen k vykonávání každodenních hygienických úkonů, ale také jako na místo k relaxaci a odpočinku. A takové vnímání koupelny je v souladu se současnými trendy. Vždyť kde jinde, než v lázni by si člověk měl příjemně odpočinout? Věděli to dobře např. staří Římané, jejichž první republika přinesla jedny z největších soukromých lázní dějinách, kde se mohli potkat senátoři společně s „prostým“ lidem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Je bílá „praktická“ ?

Bílé šaty praktické nejsou, protože jsou hned špinavé. Bílé úbory lékařského personálu praktické naopak jsou, protože skutečnost, že každá nečistota je na těchto oděvech vidět, není jejich nevýhodou, nýbrž předností. Péče o zdraví a tělo se logicky pojí s péčí o čistotu. A s koupelnou je to zrovna tak. Proč jsou vany a umyvadla v 99% bílé?  A proč nevyužít možnosti a nepoužít bílou „čistou“ barvu nikoliv jen jako barvu sanitární keramiky, ale také jako barvu koupelnových stěn a nebo třeba i nábytku. Pokud nemáte malé děti, které jsou schopny v duchu své tvořivosti upravit každou bílou plochu jako čistou čtvrtku papíru, pak stojí „bílá koupelna“ rozhodně za úvahu. A že vás bude bílá barva nutit dodržovat pořádek a čistotu? To přece vůbec není od věci.

Fotogalerie: Bílá v interiéru


Red.
Foto: Antonio Lupi

12.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist