Bidet z obyčejné toalety

Pokud uvažuje o bidetu a zároveň nemáte dostatek místa na jeho umístění, pak můžete vyzkoušet přídavné bidetové zařízení, které se jednoduše připevní na vaší toaletu a nahradí její stávající prkýnko. Na trhu je v současné době několik novinek.

125348-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Zmíněná přídavná zařízení se nabízejí pod různými obchodními názvy. Nejčastěji jako bidetové prkýnko, přídavné bidetové prkýnko, přídavný bidet atp. Pro volbu mezi nepřeberným množstvím těchto zařízení je pochopitelně rozhodující cena v poměru s nabízeným komfortem a  kvalitou, nicméně, klíčové je konstrukční řešení.

Pohodlí

Míru pohodlí a péče ovlivňuje způsob umístění spršky a případného fénu. Jde vlastně o to, zdali je sprchovací a vzduchové zařízení upevněno napevno a nebo jestli se lidově řečeno zasouvá mimo dosah možného kontaktu s exkrementy. V prvním případě se člověk musí při vykonání potřeby „kontrolovat“, v případě druhém nikoliv.

Velká inspirativní fotogalerie toalet

Komfortní řešení představují elektronicky řízené bidety (cca od 15 000 Kč), jejichž fungování (teplota a intenzita proudu vody) si může každý nastavit a měnit podle libosti.

Na trhu je několik novinek, které nabízí různé mutace bidetové kultury. V zásadě se liší v detailech, které ovlivňují uživatelovo pohodlí. Jedná se primárně o samosplachování a variabilitu nastavení teploty a tlaku vody a vzduchu.

Použití

V případě těchto přídavných zařízení se rozhodně doporučuje přikoupit si jejich montáž. Ta může být na první pohled jednoduchá, ale vždy představuje napojení na vodovodní a odpadní řad. Bidetová prkýnka se dají použít na všechny běžně prodávané toalety. Jediným problémem může být jejich případné napojování na elektrickou síť.

Red.
Foto Koupelny-sen.cz, Ideal Standard

23.5.2008 12:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist