Bidet ano, nebo bidet ne?

Tělesná hygiena je do značné míry věcí kulturní a stejně tak má vliv i na naše zdraví. Pro mnohé z nás se bidet stal nepostradatelnou součástí vybavení domácnosti a jiní považují bidet za něco zbytečného, co vlastně ničemu neslouží.

125345-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Pravdou zůstává, že užívání bidetu není regionální záležitostí a nebo záležitostí vyspělého světa. Na Západě, stejně jako na Východě vedle sebe žijí lidé, kteří bidet zcela samozřejmě používají společně s těmi, kteří jej se stejnou samozřejmostí doma nemají a vůbec jim také nechybí.

A jaké jsou hlavní důvody pro používání bidetu?

1. bidet nabízí bezdotykové očistění po vykonání potřeby. Člověk nepřichází do kontaktu s exkrementy a to ani zprostředkovaně pomocí toaletního papíru. Bidet je tedy vysoce hygienický a můžeme jej vnímat jako prevenci proti bakteriálnímu onemocnění.

Velká inspirativní fotogalerie toalet

Otázkou zůstává, nakolik nám při běžném používání toalety bez použití bidetu opravdu nějaká onemocnění hrozí.

2.bidet je pohodlný a komfortní a takříkajíc pracuje za vás.

3.bidet je velmi prospěšný těm, kteří trpí hemeroidy nebo jiným podobným onemocněním konečníku. Voda z bidetu konečník očistí zcela a bezbolestně, což se o toaletním papíru říci nedá. V tomto případě se dá bidet jen doporučit.

4. možnost pohodlného provozování základní hygieny pomocí bidetu jistě ocení lidé se sníženou nebo problematickou mobilitou. Máte-li doma staršího člověka, pak se dá bidet doporučit.

POZOR

Jedna věc je bidet se sprškou, kterou uživatel drží v ruce a pomocí které se očisťuje a něco jiného je bidet se zabudovaným sprchovým mechanizmem uvnitř bidetové mísy. Zmiňované pohodlí nabízí spíše druhý typ.

TIP: existuje možnost tzv. přídavných bidetových sedátek, které se montují přímo na toaletu a kterým se věnujeme ZDE.

Red.
Foto Sanitec, Ideal standard

23.5.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist