Bezúdržbový plot vám ušetří mnoho starostí

Význam oplocení pozemku nemusíme dlouze vysvětlovat. Ať už potřebujete oplotit pozemek, na kterém stojí vaše novostavba, nebo uvažujete o pořízení nového plotu místo starého, měl by váš nový plot být nejen hezký, ale i praktický a funkční.

Vhodný výběr materiálu, ze kterého bude plot vyroben, pak oceníte každým dalším rokem. Váš plot totiž může vypadat stále jako nový, aniž byste se museli trápit jeho údržbou.
Dřevěný plot a jeho náročná údržba

Dřevo bývá prvním materiálem, který si spojíme s plotem k rodinnému domu. Určitě nechceme popírat jeho krásu, přece jen se pro výrobu plotů používá po staletí a jedná se o ekologický a velmi estetický přírodní materiál, jeho údržba je však náročná nejen časově, ale i finančně.

Jak se starat o plot ze dřeva?

Kvalitní dřevěný plot není levná záležitost a je potřeba se o něj důkladně starat. Prvotní ošetření dřevěného plotu se tak skládá z několika kroků, je nutné plot naimpregnovat a opatřit fungicidními napouštědly. Ty mají za úkol dřevo chránit před houbami, plísněmi, ale také jej připravit na teplotní výkyvy. Až po zaschnutí se teprve může plot natřít barvou. Následně musíte každý rok obnovovat nátěr, nejlépe vždy před zimou.

Po pěti letech by pak měla proběhnout velká kontrola a údržba. Pokud se například stane, že některé plotovky uhnívají, je potřeba je celé vyměnit. Z ostatních dílů je pak nutné oškrábat všechny staré nátěry a dřevěné plotovky opět naimpregnovat, ošetřit a natřít.

Moderní plot je bezúdržbový plot

„Hliníkové ploty jsou v poslední době velkým trendem. Vděčí za to nejen svému velmi modernímu vzhledu, ale především vynikajícím vlastnostem. Narozdíl od dřevěného plotu budou hliníkové systémy oplocení, ať už se jedná o plotová pole, vstupní branku nebo elektrickou bránu, vypadat stále skvěle bez přičinění majitelů,“ říká jednatel Lukáš Mičo ze společnosti SUN SYSTEM, která se zabývá návrhem, prodejem a instalací hliníkových plotů a stínící techniky.

Kvalitní hliníkové oplocení a všechny jeho součásti jsou totiž vyrobeny z hliníkových profilů a jejich povrch je speciálně ošetřen vypalovanou práškovou barvou. Důležité jsou pak i pevné spoje, které by měly být výhradně z nerezu.

Ceny hliníkových plotů

Většina společností, které se zabývají výrobou a prodejem hliníkových plotů, nemá na stránkách zveřejněny ceny. Důvod je prostý, cenu nelze určit, pokud neznají přesné požadavky a potřeby zákazníka.

Je nutné vědět, jak má být plot vysoký, kolik bude potřeba plotových polí, zda si zákazník bude přát branku či bránu, jaký design se zákazníkovi líbí i jakou by chtěl povrchovou úpravu a barvu. Všechny tyto informace pak přímo ovlivňují celkovou cenu.

Seriózní firma má tak na stránkách formulář, kde můžete vyspecifikovat své požadavky, a nezávazně požádat o doporučení odborníka i o cenovou kalkulaci různých modelů.
Fotogalerie různých typů hliníkových plotů a oplocení

Podívejte se na vybrané fotky a reference z dílny společnosti SUNSYSTEM. Další inspiraci pro oplocení domu najdete v referencích na webu sunsystem.cz.

18.9.2018 1:33 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist