Bezpečný a chytrý dětský pokoj

Zařizujete-li dětský pokoj, určitě dbáte na barvy a tvary a celkově na design, samozřejmě se řídíte při nakupování nábytku i tím, bude-li v něm přebývat malá slečna nebo naopak klučík. Rozhodně ale nezapomeňte na mnohem důležitější věc. A tou je bezpečnost.

126742-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vydáte-li se nakupovat nábytek do dětského pokoje, mějte neustále na paměti několik zásad, podle kterých se budete v obchodě řídit. Pokud je nábytek bezpečný, znamená to, že je i zdravotně nezávadný. To zjistíte nejlépe na certifikátu od výrobce.

Bez hran a beze skla

Dávejte pozor, aby hrany nábytku nebyly příliš ostré a vyvarujte se i pořizování nábytku ze skla. Nikdy nevíte, kdy se dítě rozhodne nábytek rozbít, a pokud zrovna nebudete u toho, mohly by zpočátku nevinné hrátky skončit přímo dramaticky.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Pamatujte, že v mysli dítěte není pokoj jen dětským pokojem, ale mění se podle nálady na bojiště, zoo nebo akvapark. A při takových změnách může nejen nábytek, ale i vaše ratolest utrpět značnou újmu.

Při nakupování myslete i na to, že dítě poroste mnohem rychleji, než si možná myslíte a chcete připouštět. Proto je dobré pořídit takový nábytek, který takzvaně poroste s dítětem, je tedy nastavitelný a může se velikosti dítěte přizpůsobit.

Přemýšlejte dopředu

Kromě toho, že dítě poroste fyzicky, pamatujte i na to, že mu „poroste“ i vkus. Dětské motivy jsou ze začátku jistě úchvatné a pro dítě přínosné, nicméně časem se možná začne váš potomek ošívat a bude mu výzdoba pokoje připadat infantilní.

Nemusíte se však dětských motivů úplně vzdávat, spíš se jen ujistěte, že nebude v budoucnu problém je z nábytku jednoduše oddělat.

Nešetřete tam, kde je třeba investovBezpečný a chytrý dětský pokojat

A jediná věc, na které se opravdu nevyplatí šetřit, je postel. Tu pořiďte opravdu dostatečně velkou, s kvalitní matrací. Váš potomek se bude cítit dobře pouze ve chvíli, kdy bude pořádně zdravě vyspaný.

To stejné se týká i psacího stolu. Vyplatí se pořídit opravdu kvalitní s takovou deskou, která se dá naklápět, kromě toho má i nastavitelnou výšku a mnoho zásuvek.
Martina Tlachová
Foto: Torrimex, Meblik, Max

17.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist