Bezpečnostní dveře vás ochrání nejen proti zlodějům, ale i proti požáru

Hlavním impulsem pro pořízení bezpečnostních dveří je ochrana domácnosti a vašich blízkých proti nezvaným návštěvníkům. Tím ale výhody rozhodně nekončí. Přečtěte si, jak vám bezpečnostní dveře pomohou v případě požáru.

Protipožární dveře jsou na některých místech vyžadovány zákonem

Bydlíte-li v bytě panelového nebo činžovního dobu, musíte mít v naprosté většině případů protipožární dveře. Podle zákona je bytová jednotka požárním úsekem. Jsou to právě dveře, které vás v případě požáru chrání, nebo udrží oheň a poskytnou ostatním obyvatelům domu únikovou cestu ven.

Co vlastně znamená protipožární ochrana?

Bezpečnostní dveře musí být označeny certifikátem EI nebo EW. Toto označení udává protipožární odolnost v minutách a na trhu najdete třídy od 30 až do 180 minut. Údaj určuje dobu, po kterou jsou dveře schopné odolat nejen plamenům, ale i kouři a vysokým teplotám. Vchodové protipožární dveře do bytů v panelových domech musí být obvykle označeny certifikátem EI 30.

Levnější varianty nejsou stoprocentně účinné

Na trhu se pohybuje spousta prodejců dveří, kteří vám budou tvrdit, že je protipožární ochrana zbytečností. Nikdo přece nebude kontrolovat, zda ji máte. V lepším případě vám nabídnou levnější řešení v podobě protipožární pásky. Ta sice do jisté míry funguje, nikdy vám ale nenahradí kvalitní bezpečnostní dveře.

Ne vždy se vyplatí šetřit

Pořízení protipožárních bezpečnostních dveří je velká investice. Každoročně však dochází k více než 15 tisícům požárů domácností a vyplatí se ochránit vše, co je vám blízké. Bezpečnostní dveře vás navíc ochrání proti zlodějům, mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti a zadrží i hluk z chodby.

Svěřte své bezpečí do rukou opravdových odborníků

Pokud jste rozhodnutí chránit svou domácnost bezpečnostními vchodovými dveřmi, obraťte se na firmu HT dveře. Na trhu působí už od roku 1993, má pobočky po celé České republice a postará se vám o kompletní výměnu dveří včetně úklidu a odvezení odpadu.

25.7.2018 2:33 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist