Bezpečná domácnost pro malé nezbedy

Bezpečí nejmenších je tématem, které nikdy neztratí na aktuálnosti. Malé děti jsou živé a neustále mají potřebu něco objevovat. Někdy se stane, že je zkrátka neuhlídáte. Aby se dětem nic vážného nestalo, je třeba přizpůsobit nejmenším i vaši domácnost, protože právě tady dochází k častým úrazům.

127669-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Děti jsou rychlé a mnohdy nedávají pozor. Hrany stolů jsou navíc právě tak vysoko jako dětské hlavičky. Neponechejte nic náhodě a opatřete si chrániče rohů. Měkký plast zabrání mnoha úrazům. Později je potom jednoduše sundáte. Ceny se pohybují od sto korun výše.

Bezpečná domácnost plná bezpečných drobností

Děti rády strkají prstíky tam, kam nemají. Nebezpečné jsou z tohoto hlediska hlavně elektrické zásuvky. Pokud zásuvku právě nepoužíváte, zastrčte do ní plastovou záslepku. Nemusíte se bát, že by ji děti samy dokázaly vyndat, je k tomu totiž potřeba speciální klíč.

Lákavé jsou pro děti i skříňky a šuplíky. Existují západky, které dětem zabrání dostat se k obsahu uvnitř. Nehrozí tak skřípnuté prsty ani nálezy něčeho, co by se do dětských ruček rozhodně nemělo dostat. Odstranit ji opět dokážou jen dospělí. Ceny se pohybují kolem padesáti korun, na bezpečnosti byste nijak šetřit neměli.

Bezpečná domácnost: zábrany a vrátka

Všichni rodiče jistě ocení různé zábrany, které děti nepustí tam, kam by tak rády chtěli a přitom nesmějí. Dřevěné nebo kovové zábrany a vrátka znepřístupní kamna nebo schody a jiná místa, kde dětem hrozí nebezpečí.

Zároveň dokáží vymezit prostor na hraní v čase, kdy nejsou rodiče schopni se dítěti věnovat. Příprava jídla tak bude pro maminku klidnější. Koutek na hraní můžete postavit podle svých potřeb.

Bezpečná domácnost zabrání dětskému strachu

Aby se děti nebály v noci na záchod nebo k rodičům do ložnice, existují světla, která můžete nainstalovat do blízkosti dětského pokojíčku. Rozsvítí se díky pohybovému čidlu a svítí hlavně ve spodní části místnosti. Automaticky se potom po několika sekundách vypne.

Pokud chcete mít bezpečnou domácnost, dejte pozor i na nákupy hraček. Vyhýbejte se těm nekvalitním. V poslední době se stávalo, že hračky musely být staženy z trhu kvůli nebezpečným látkám, které obsahovaly, proto důvěřujte jen tradičním a zkušeným výrobcům.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Bezpečná domácnost pro všechny

Mějte na paměti, že nejen pro děti, které umí chodit a běhat, je domácnost nebezpečná. I batolata ráda zkoumají všechno kolem sebe, a to především při zemi. Zároveň se nebojí všechno olízat, proto existuje jednoduchá rada – mějte doma stále uklizeno.

Další informace a inspirace ve článku Kytky do dětského pokoje? Jaké?

Martina Tlachová
Foto: safebeginnings.com, babyretail.co.uk, childsafetylink.ca, safe.tots.com, trb.com, promimi.cz

26.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist