Bezpečí a krása s římskými roletami

Římské rolety jsou krásné a současně nabízejí majitelům přízemních bytů a rodinných domků určitý vyšší stupeň bezpečí a soukromí, nežli například běžné závěsy anebo žaluzie.

Římské rolety vždy a všude

Tento typ okenního stínění svým vzhledem dokonale zapadá do interiérů s moderním a minimalisticky zařízeným vnitřním prostorem, a to bez ohledu na jeho povahu, či účely. Jejich skutečná podstata však spočívá i v tom, že si dokonale plní svou funkci. Právě proto můžeme bez nadsázky říci, že tyto moderní rolety dnes plnohodnotně nahradily záclony a závěsy nejen v domácnostech, ale i v kavárnách, kancelářích, či v restauracích. Římské rolety dokonale poskytují ochranu před sluncem ale také před před zvědavými pohledy kolemjdoucích, ba i před nekalými úmysly případných nenechavců. Svým designem římské rolety krásně reprezentují i to nejluxusnější sídlo. Zatímco klasická roleta se při pohybu nahoru navine, látka římské rolety se postupně skládá, čímž vytváří designově pěkné řasení.

Jak to vlastně vypadá

Římské rolety vždy sestávají ze dvou dílů – roletového kování, které tvoří vzpěrnou, neboli vodící linii a na něž se upíná druhá část – stínící látka rolety, zpravidla pomocí suchého zipu. Oproti klasickým roletám se samonavíjením se ty římské plynule skládají. Velkou výhodou je různorodá a pestrá paleta materiálů a barevných motivů z nichž si může každý vybrat pro svůj interiér to pravé.

Jak o římské rolety pečovat

Římské rolety nevyžadují nikterak náročnou údržbu. Jejich mechanismus ovládáte standardně řetízkem anebo lanky. Existují však i elektronické římské rolety, které samozřejmě vyžadují občasnou technickou údržbu. Pokud se vám nechce trávit hodiny úklidem, jsou římské rolety pro vás jako stvořené. Stačí, když si je zpravidla jednoduše sundáte z rámu a hodíte do pračky.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

29.7.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist