Bezdotykové otevírání je elegantní, praktické a bezpečné!

Přemýšlíte o novém nábytku do kuchyně nebo koupelny a rádi byste vyzkoušeli bezdotykový? Nevíte, jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Výhody jasně převažují, takže se nebojte změny a vybavte se moderně! A vlastně se nejedná o systém „bezdotykový“ v tom pravém slova smyslu. Stačí se ale jen lehce dotknout nábytku na tom správném místě a výsledek se dostaví. Absence úchytek je navíc bezpečnější řešení!

127481-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Bezdotykový nábytek zažívá svůj boom z jednoduchých důvodů – estetika, praktičnost a bezpečí. Nábytek bez úchytek vypadá elegantněji než ten klasický s mnohdy neforemnými držátky.

Bezdotykové otevírání pomáhá snadné údržbě

Do narušených částí dřeva nebo lamina neproniká voda a neznehodnocuje tak jeho kvalitu, což oceníte především právě v kuchyni a koupelně, kde se bezdotykovému nábytku zvláště daří. Zároveň se nábytek lépe udržuje čistý, protože žádné výstupky nebrání jeho čištění.

Kromě toho nehrozí nebezpečí úrazu. Malé děti kolem nábytku moc rády běhají a nevhodně nastrčená úchytka pak může způsobit nepěkný úraz. Dětské hlavičky jsou totiž většinou právě ve výšce úchytek.

Bezpečí nade vše

Kromě toho se může stát, že nešikovně upadne i dospělý a právě o úchytku se uhodí. Přestože v kuchyni i koupelně zůstává i bez úchytek stále hodně ostrých rohů, vyplatí se pravděpodobnost úrazu minimalizovat.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

Otvírejte bokem nebo kolenem!

Bezdotykové otvírání funguje jednoduše. Umožňuje jej mechanické nebo elektromagnetické kování spolu se synchronizačními jednotkami. Ty po jemném nátlaku na plochu skříňku dvířka otevřou.

Pro otevření skříňky nebo zásuvky vůbec nepotřebujete ruce jako tomu bývá u klasických úchytek. Stačí na zásuvku zatlačit kolenem, bokem nebo do ní jemně kopnout nohou, a skříňka se otevře.

Klasické úchytky mnohdy zašpiníte, protože skříňku potřebujete otevřít ve chvíli, kdy právě vaříte nebo třeba umýváte nádobí. Bezdotykové otevírání je naopak mnohem více hygienické.

Další informace a inspirace ve článku Kuchyň celá v bílém? Jaké barvy do kuchyně?
Martina Tlachová
Foto: kael.cz

19.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist