Bez problematického čištění

Vířivé vany jsou pro relaxaci skvělé, radost z pohody však kalí občas pracné a nepohodlné čištění hydromasážního systému, které se provádí pomocí chemické desinfekce. Tento problém řeší systém Turbo od výrobce Kaldewei, který se vyčistí jednoduchým osprchováním. Není to však levná záležitost.

Běžné masážní systémy se pohání motorem s čerpadlem, které přes soustavu hadic do trysek vhánějí proud vody smíchaný se vzduchem. Problém nastává po vypuštění vany – systém trubek musí být tak vyspádovaný, aby veškerá voda vytekla. Vzhledem k tomu, že se z lidské kůže do vody dostává mnoho drobných částic (nemluvě o zbytcích olejů či vonných esencí, které se občas do koupele přidávají), všechny tyto nečistoty ulpívají uvnitř masážního systému a je třeba ho propláchnout desinfekcí.

To vše odpadá u systému Turbo, který má jinou filozofii. Každá tryska je tu vybavena vlastním čerpadlem, takže pod vanou nejsou žádné hadice a špína se tak nemá kde usazovat. Turbínové trysky jsou speciálně navrženy a umístěny svisle po stranách vany, aby se po odtoku vody úplně vyprázdnily. Veškeré části, které se dostanou do kontaktu s vodou, se jen opláchnou sprchou. V případě nutnosti důkladného čištění je možné jednoduchým pohybem zápěstí uvolnit sítka, která chrání velmi ploché a zapuštěné trysky systému.

Tento systém má ještě jednu výhodu: je velmi tichý, proto ho lze úspěšně použít třeba i v panelových domech. Za tento luxus se ale drsně platí, za klasickou ocelovou vanu osazenou tímto systémem zaplatíte přes 200 000 korun.

Radek Starý
Foto: Kaldewei
29.3.2006 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist