Bez problematického čištění

Vířivé vany jsou pro relaxaci skvělé, radost z pohody však kalí občas pracné a nepohodlné čištění hydromasážního systému, které se provádí pomocí chemické desinfekce. Tento problém řeší systém Turbo od výrobce Kaldewei, který se vyčistí jednoduchým osprchováním. Není to však levná záležitost.

108363-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Běžné masážní systémy se pohání motorem s čerpadlem, které přes soustavu hadic do trysek vhánějí proud vody smíchaný se vzduchem. Problém nastává po vypuštění vany – systém trubek musí být tak vyspádovaný, aby veškerá voda vytekla. Vzhledem k tomu, že se z lidské kůže do vody dostává mnoho drobných částic (nemluvě o zbytcích olejů či vonných esencí, které se občas do koupele přidávají), všechny tyto nečistoty ulpívají uvnitř masážního systému a je třeba ho propláchnout desinfekcí.

To vše odpadá u systému Turbo, který má jinou filozofii. Každá tryska je tu vybavena vlastním čerpadlem, takže pod vanou nejsou žádné hadice a špína se tak nemá kde usazovat. Turbínové trysky jsou speciálně navrženy a umístěny svisle po stranách vany, aby se po odtoku vody úplně vyprázdnily. Veškeré části, které se dostanou do kontaktu s vodou, se jen opláchnou sprchou. V případě nutnosti důkladného čištění je možné jednoduchým pohybem zápěstí uvolnit sítka, která chrání velmi ploché a zapuštěné trysky systému.

Tento systém má ještě jednu výhodu: je velmi tichý, proto ho lze úspěšně použít třeba i v panelových domech. Za tento luxus se ale drsně platí, za klasickou ocelovou vanu osazenou tímto systémem zaplatíte přes 200 000 korun.

Radek Starý
Foto: Kaldewei
29.3.2006 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist