Betonové ploty

Společně s kamerovým systémem sledujícím okolí vašeho domu či pozemku jsou betonové ploty těmi nejsilnějšími strážci vašeho soukromého majetku. Jsou spolehlivé, trvanlivé a odolné. Neváhejte a spolehněte se i vy na tyto dokonale pevné betonové ochránce vašich domovů.

Jaké jsou přednosti betonových plotů

Betonové ploty mají hned několik skvělých vlastnosti, pro které se vyplatí je pořídit. Jednou z těch nejdůležitějších vlastností je velmi dlouhá životnost, dále pak nenáročná údržba, velmi účinná ochrana vašeho majetku, jednoduchá montáž a také příznivá cena a zároveň dobré estetické působení. Ani montáž betonového plotu není příliš složitá.

Vzhled betonových plotů

Klasicky vyhlížející betonové ploty jsou sestavovány z jednotlivých betonových desek, které se zasouvají mezi koncové, rohové a průběžné sloupky. Již díky způsobu sestavení mají betonové ploty velmi dobrou rozebiratelnost, což se může hodit například při změně rozsahu vašeho pozemku anebo při stěhování. Betonové ploty se dají natírat fasádními barvami, oblíbené jsou nejčastěji betonové ploty v barvě pískovce. Jednotlivé betonové plotové desky mohou mít různé rozměry, a tudíž se dají zajímavým způsobem kombinovat.

Jaký materiál se využívá na betonové ploty

Beton na výrobu betonových plotů se míchá z vysoce kvalitního cementu, kameniva, někdy i dvou různých druhů, dále z prospěšných chemických přísad, díky nimž beton odolává vysokým teplotám i mrazům a je odolný vůči nasáknutí vodou.

Druhy betonových plotů

Betonové ploty jsou nejčastěji vyráběny v provedení imitace štípaného nebo skládaného kamene, ostrých cihel nebo baculatých cihel. Samozřejmě mohou být i hladké. Každý výrobce má i svou řadu barevného provedené betonových plotů, aby nedodával na trh pouze fádní šedé betonové ploty. Vybírat můžete i různé typy ukončení plotu z vodorovné horní strany, jako jsou například vrchní desky v podobě nejrůznějších typů mřížek anebo vrchní desky – radius, případně ponechat jako plotové zakončení klasickou betonovou desku.

Montáž betonového plotu

Počítejte s tím, že materiál ke stavbě plotu bude dodán obvykle v balení po paletách. K vyložení takovýchto palet bude zapotřebí vysokozdvižný vozík, případně jeřáb, který má hmotnost alespoň 2 tuny. Betonové ploty je možné stavět nejen v rovině, ale i do svahu případně do oblouku. Mějte na paměti, že betonové ploty se nestaví na navážkách zeminy, je nutné je vždy postavit na betonový základ a až poté do něj betonový plot osadit.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: montanafencewalls.com, cityfence.com, saipreethiprecastbuilder.com, yourfencestore.com, verti-crete.com, georgehaas.com, claytonco.com, concrete-fencing.com, thomasjamesfencing.com, vascoproperty.com, fencinginlincolnshire.com, contentinjection.com, eaglewestprecast.com

29.12.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist