Betonové dlažby k bazénu překonávají kámen i dřevo

Bazén je snem mnoha rodin. Náklady na pořízení sice nejsou malé, ale mnohdy si stačí odpustit jednu či dvě dražší rodinné dovolené a můžete si ráj u vody užívat u vás doma či na chalupě. Bazén je dobrá investice, ale musí se pečlivě vybrat, včetně řešení okolí bazénu. Jinak se péče o bazén rychle promění na galeje.

04_lima_presbeton_bazen-1100x618.jpg Zdroj: https://presbeton.cz/

Na co si dát při stavbě bazénu pozor?

V první řadě si je nutné vybrat bazén s pevnou konstrukcí. Některé nadzemní skelety nejsou vhodné zejména do rodin s dětmi, protože ty chtějí prostě blbnout a konstrukce těchto bazénů nemusí vydržet. Ideální je zapuštěný bazén, který je též estetičtější. Vhodné je bazén zastřešit, díky čemuž získáte dva až tři měsíce koupací sezóny navrch. Některé roky i čtyři. Důležité je vyhřívání vody, ale taktéž kvalitní technologie pro úpravu vody a výkonná filtrace. Péče o bazén, kde se nám dělají řasy a neumíme odfiltrovat nečistoty, je extrémně náročná až nemožná.

K dokonalosti našeho bazénu přispívá vhodný výběr dlažby k bazénu

Úprava okolí bazénu je pro dokonalý zážitek z koupání stejně důležitou jako samotný bazén. Na dlažby k bazénu máme hned několik požadavků. V první řadě musí být funkční. Nesmí být zdrojem znečištění pro bazén. Důležité je, aby byly mrazuvzdorné. Odolat musí umět chlorované vodě, ale i dalším potenciálním zdrojům znečištění. Musí být též protismykové. Současně hledáme řešení co nejméně náročné na údržbu. Dokáže to nějaká dlažba splnit?

Okolí bazénu bývá pestré

Kolem českých bazénů vidíme nejčastěji trávník, dřevěné terasy, někdy různé dlažby. Co je v dnešní době pokládáno za nejlepší řešení? Vsaďte na betonovou dlažbu. Rozhodně ji nepodceňujte. Presbeton vyrábí věrné imitace kamenných i dřevěných povrchů, které jsou krásné, funkční, bezpečné, mrazuvzdorné, odolné a s extrémně dlouhou životností. Toužili jste mít kolem bazénu dřevěnou terasu? Dlažba imitace dřeva je řešení mnohem lepší.

Zatímco dřevo má ve venkovním prostředí krátkou životnost, a i to tropické je náročné na častou údržbu (natíraní drahými oleji na tvrdé dřevo, které navíc mohou znečišťovat vodu v bazénu), dlažba dekor dřeva kombinuje dokonalý vzhled dřeva s bezúdržbovosti a dlouhou životností. Presbeton nabízí hned tři produktové linie s dřevěným dekorem. Hitem je komplexní systém pro zahradní architekturu Bark, velkoformátová dlažba imitující podlahová prkna Woody a dlažební desky imitující exotické dřevo Togo.

Líbí se vám spíše kamenná dlažba? To najdete v nabídce Presbeton ještě více zajímavých možností. Oblíbenou je například travertin dlažba, která má dokonce přímo bazénové lemy. Proto je právě okolí bazénu z této dlažby naprosto dokonalé. Vaše domácí wellness získá nádech dovolenkové atmosféry. Světlé provedení dlažby je úchvatné a skvěle se hodí k moderní architektuře.

Co bychom měli ještě vědět o přírodní dlažbě k bazénu?

Přírodní dlažba od Presbeton, to jsou dlažby Bark, Ferra, Verto, G-Row, Ruvido, H-E-X, Kobe, Riga, Roto, Lima, Patern, Woody, Soleta, Togo či Steel. Jedná se o ucelené dlažební systémy ve vysoké kvalitě a skutečně perfektním designu. Všechny se mohou pochlubit společnou vlastností – jsou již opatřeny kvalitní a účinnou impregnací Protect Systém TOPDíky této impregnaci je dlažba mrazuvzdornou i odolnou ušpinění. Nemusíte se bát vylitého vína, mastných fleků ani skvrn od chlóru. Nenasákavá dlažba s ochranou skvěle zabrání nehodám s trvalým efektem. Tyto dlažby jsou vysoce odolné i v zimních mrazech. Díky bazénovým a terasovým dlažbám od Presbeton bude okolí vašeho bazénu naprosto dokonalým. A je jen na vás, jestli se nadchnete pro dřevěné dekory, nebo pro imitaci těch kamenných.

 

9.5.2022 4:11 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist