Bazény a filtrace aneb Aby voda zůstala čistá

Léto už je v plném proudu a horké dny plné žhavého slunce neúprosně praží na všechno živé i neživé. Ten, kdo má v tomto období k dispozici vlastní bazén, a nemusí se mačkat na veřejných koupalištích, je šťastný člověk. Udržet vodu perfektně čistou však není jen tak jednoduché.

Individuální přístup

Říct všeobecně, jakou filtraci máte koupit, se rozhodně nedá. Výběr toho správného zařízení se odvíjí od mnoha faktorů, jako je například velikost bazénu a umístění. Vždyť to zní logicky, že větší bazén potřebuje výkonnější filtraci než ten, co je poloviční. Naštěstí existuje jednoduchý vzorec, který vám s touto problematikou pomůže. Když vydělíte objem bazénu číslovkou čtyři, získáte kubíkový výkon čerpadla, jímž se budete při nákupu řídit.

Mimo filtračních zařízení jsou pro udržení čisté vody výbornými pomocníky také bazénové vysavače. Ty nejen že odstraňují napadané mechanické nečistoty, jako jsou různé kousky listí či jiná nežádoucí smítka, ale taktéž vodu přefiltrují. Ve spojení právě s již nainstalovanou filtrací získáte perfektní výsledky. Při té správné péči vám budou bazény přinášet jenom potěšení a brčálově zelená voda se stane minulostí.

Myslete na pH bazénové vody

Kvalitu vody snáze ohlídáte také pomocí měření pH, které by se v tomto případě mělo ideálně pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,4. Jsou-li naměřené hodnoty odlišné, mohou negativně ovlivňovat konstrukci samotného bazénu, nebo v tom horším případě vaše zdraví. Měření tedy nepodceňujte a snažte se vždy udržovat hodnoty v té správné rovině.

Veškeré příslušenství k bazénům naleznete například na webu eFitness.cz, kde si vyberete vše od čerpadel, plachet, až po bazény s konstrukcí. Léto nemusíte trávit upocení doma před ventilátorem. Pokud máte zahradu, neváhejte a vytvořte si na ní malý soukromý ráj s příjemně chladivou vodou.

19.7.2019 11:56 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist