Bazalka pěstování

Bazalka do truhlíku nebo na záhon? Bazalka a její pěstování na balkoně, v květináči, na záhonu. Pěstování bazalky pravé doma ze semínek. Kdy bazalku sít, kdy bazalku vysazovat?

Pěstování bazalky není nijak náročné, stačí jí zajistit dostatek tepla, světla a vlhkou, ale nikoli přemokřenou půdu. Dá se pěstovat jako letnička ve volné půdě, celoročně pak v květináči či truhlíku. Semínka vyséváme v březnu či dubnu do humózní kypré půdy a pravidelně ji zavlažujeme. Za tři týdny můžeme přesazovat do truhlíků, začátkem května pak do volné půdy.

Celé jaro můžeme utrhávat lístečky, ve chvíli, kdy se objeví první květy, sklízíme celou rostlinu. Když ji seřízneme, dočkáme se další sklizně v září. Pak si můžeme připravit nový výsev, ale jen do truhlíků za okno.

Bazalka je vyhledávaná jako koření, ale také i jako léčivka. Stimuluje činnost žaludku, napomáhá odbourávání tuků a celkově zlepšuje metabolismus. Působí proti stresu, pocitu úzkosti a nespavosti.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist