Barvy v kuchyni nikdo nezavrhuje

Je sice pravda, že první dojem z kuchyní moc barevný není (a to jsme vám ještě nepředstavili černé), že šedé a hnědé tóny zrovna bujarou náladu nevyvolávají a že dobarvit kuchyňský prostor, vedený v neutrálních barevných polohách, je sice radost, ale také starost. Dobrá zpráva pro vás: Barevné kuchyně pořád existují.

Barva přiznaná

Ano, už jsme si říkali, že kuchyně se vylaďují spolu s ostatním obytným prostorem. Nemusí to vždycky znamenat, že bude celý nebarevný. Nečekejte velké barevné plochy, to opravdu není teď zrovna ve středu zájmu nábytkových designérů, ale barevný akcent, který se bytem táhne a nemizí, to je něco jiného. Podívejte se na úvodní fotku. Lube tu nejen mistrovsky spojuje kuchyni s ostatním prostorem – jak se žádá, ale také dovedně kouzlí s tyrkysem, kterému dobře sekunduje stará cihlová zeď loftu. Tu zrovna jen tak do bytu nedostanete, když tam není, ale nevadí. Tyrkysová je pěkná, módní, relaxační.

Podobně může jasná barva vstoupit jen do kuchyňské sestavy pro ty, kteří prostě vše v jednom nechtějí. (Jistě, zavřené dveře a útulnost samostatné kuchyně mají něco do sebe, ale pokud se jen bojíte, že vám celý byt nasákne vařeným jídlem a párou, je to lichá obava: Dnešní digestoře si poradí se vším, a když se i jinak větrá, je vše v pořádku.) Nepoužívá se moc v ploše, ale ve formě vsunutých poliček či jedné barevné skříňky. Ale celoplošně barevné sestavy pořád najdete, pokud se vám líbí, a když jim dáte příjemně neutrální prostředí, krásně vyniknou.

Barva získaná

Na tu se teď sází mnohem víc. Volné trubkové police mohou být zavěšené na barevné nosné desce, kuchyňské korpusy se hodně potahují vzorovanými fóliemi (vzpomeňte na motýlky), velmi důležitou roli hrají doplňky, lišty, sloupky a také světlo, které může dodávat určité zabarvení. Jednou, až budete znát všechny letošní kuchyňské trendy, si dopřejeme materiál jenom o doplňcích v kuchyni. Co všechno se tam hodí, to je až neuvěřitelné…

Chvála mini

Zcela proti trendovému proudu, ale vstříc mnoha jedincům, kteří začínají v malinkém bytečku a netouží se ještě usadit, se vydal jeden odvážný mladý muž z Německa. Na další – avantgardnější salon v Miláně jménem Fuorisalone – přivezl kuchyňský systém Miniki a vytvořil hned čtyřiadvacet barevných variant. Vyklopíte víko, které je uvnitř jinak barevné, uvaříte, zaklopíte a v pokojíčku už kuchyňka není, jen vesele barevná, ale také bílá či šedá skříňka.

Nu, trendy jsou trendy a lidi jsou lidi. Každému se hodí něco jiného a tak to má být. Ne?

Text: Vladimíra Storchová

13.6.2016 9:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist