Barvy, světlo a pohoda. Takový má být podzim…

Jak jinak se nachystat na podzim, který je už úředně potvrzen a vládne. Stromy se zatím ke žloutnutí moc nemají, ale my už si můžeme upravit byt tak, aby nás temnější dny, které přijdou, nezaskočily.

02_blossom_amb-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Wallpepper

Někdy, jak slýchám, mají lidi pocit, že barvy patří k létu a byt jimi tou dobou také má hýřit. Jak jich ubývá, i jejich byt střízliví, zmizí řezané květiny a pestré polštáře a všechno se stáhne tak, aby to jaksi ladilo se šedivými dny. Pokud bychom se snad ukládali k zimnímu spánku, bylo by to naprosto v pořádku, ale to se, bohužel, nenastává…

Podzim je na stěně!

Tapety jsou jedním z řešení, jak dostat do bytu vzor i barvu a jak rychle změnit interiér. Současná nabídka tapet, které jsou ve světě opravdu stále v módě, je tak široká, že skoro zaváháte, jakou cestou se vydat. Podzimní kolekce jsou velice půvabné, připomínají barvy, které k tomuto období patří, i využívají podzimního motivu listů a stromů, rostlin. Jsou poměrně jemné, ale pokud zatoužíte po něčem výrazném, nebudete mít problém najít.

Určitě je stěna za pohovkou či postelí v ložnici nebo jen tapetový pruh v pokoji, případně tapetou oživený kout chodby cestou, jak si příjemně proměnit a projasnit bydlení na nějaký čas.

Úloha světla a také sezení

Připravme se odpovědně: S úbytkem světla přibývá mezi lidmi depresí a špatné nálady, i proto ty barvy v interiéru, které mají povzbudit. Zcela nepominutelná je pohoda světelná, protože ta vede přímo k té celkové u stolu, u televize, prostě doma.

Pokud milujete podzimní večery s knihou a horkým nápojem, ujistěte se, že váš pohodový koutek bude dobře osvětlený, ověřte si, jestli stará lampička funguje a zda vám pořád vyhovuje a jestli máte kam odložit čaj apod.

Kromě velké společné pohovky, kde možná sdílíte film či zážitky s přáteli (a kde sedí přátelé?) nezapomínejte na solitéry, křesla a křesílka, která dobře poslouží vám, ale také návštěvám, které vás sice mají rády, ale netouží se s vámi mačkat. Vyčistěte křesla, zkontrolujte potahy, ty odřené a vyšisované s nevypratelnými skvrnami vyměňte, rozhoďte čisté a teploučce působící polštáře. Nebo že by rovnou nějaký nový kousek?

Až všechno dokončíte, jste připraveni nejen na ten horší podzim, ale i na zimu. V pohodlí křesla či pohovky s příjemnými barvami a světlem vás ani špatné počasí a nedostatek denního světla nerozhodí.

4.10.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist