Barvy a kreativita aneb Co si lze u obkladů dovolit

Kombinace barevných odstínů v bytě je základ úspěchu. Nejde jen o to, jaký bude nábytek a jaký k němu zvolíme koberec či záclony. Důležitou roli hraje i to, co uděláme se stěnami, jaké pro interiér zvolíme povrchy, obklady a dlažby. V první části jsme vám ukázali současné řešení pro obklady a dlažbu – moderní klasiku a inovovaný vzhled kamene. Tentokrát nabízíme trochu odvážnější trendy…

17_porcelaingres_royalstone_palladium-grey_amb-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Porcelaingers

Vzor, který nepřehlédnete

Starší ročníky si možná vzpomenou na to, že ještě zažily zbytky prvorepublikových dlažeb. Většinou to byly černobílé čtverce či čtverečky a působily plasticky – měly už tenkrát dnes vzývaný vzhled 3D.

Současná produkce si s těmito vzory pohrává, a aplikuje je nejen na textil, tapety či dokonce povrch nábytku, ale vrací se k nim, i když v trochu jiné podobě, i u obkladů a dlažeb. Je tu ale trochu – a záměrně – narušená symetrie.

Podlaha či stěna vyskládaná z různě barevných dílků vstupuje výrazně do interiéru a určuje jeho další vybavení. Pro ilustraci a vaši představu, co všechno lze, přidáváme i pár nových tapet, které pomocí geometrické skládanky působí plasticky a proměňují opticky stěnu na strukturovaný povrch.

Jak s tím naložit?

Color Studio, designová laboratoř značky skupiny Porcelaingres de tiles, se důkladně zabývalo zkoumáním barev a výsledkem jejich práce je osm jemných, tlumených odstínů: Bílá, šalvějová, pudrová, barva noci, krémová, dále odstín, který mají sušenky, slad a konečně hnědá. Povrch má diskrétní matnou strukturu, při dopadu světla se jemně zaleskne.

Čtyři panely, které studio vytvořilo, vám názorně ukazují, jak je možné vše kombinovat a dosáhnout harmonie. Odstíny nebyly vybrány zcela náhodně, kombinují teplé a studené odstíny a jsou v souladu s trendy pro vybavení bytu, takže není těžké vytvořit dokonale sladěný celek.

Stoprocentně to samozřejmě platí o zcela novém interiéru, ale i dílčím způsobem můžeme vytvořit změnu, která našemu bytu prospěje, a postupně propojit všechny barevné tóny v bytě tak, abychom se v něm cítili šťastně. O to jde vždycky a především.

 

25.10.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist