Barvami proti podzimním depresím

I když nám kalendář ukazuje, že léto ještě neskončilo, za okny to tak bohužel nevypadá. Někteří tak rychlý přechod do podzimu špatně snášejí a může se u nich objevil lehká deprese. Pokud proti ní chcete bojovat nebo se jí vyhnout, pozvěte barvy do svého interiéru, protože jedině barvami můžete bojovat proti podzimním depresím.

128361-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Byt, který  vám v galerii představíme, hraje barvami a  to opravdu doslova. Energie, nápady a dobrá nálada srší z každého koutu a přitom nemáte pocit, že by barev bylo až příliš  a jejich kombinace by vám vadila. Také výběr nábytku je velmi inspirativní, protože se zde snoubí moderní kousky s opravdu starými a i opotřebovanými a celkový dojem je osvěžující a veselý.

Je velmi jednoduché se tímto stylem inspirovat, protože je dostupný a závisí na vaší fantazii. Potahy na polštáře si můžete vyrobit sami z pruhů barevných látek. Může si pořídit i různé druhy dek a ty sešít do sebe. Vytvoříte si tak barevnou pokrývku na sedačku a pokud ji ušijete opravdu velkou, můžete se jí za chladnějších večerů u televize i přikrýt.

Barevné závěsy jsou také velmi vyhledávaným doplňkem podzimních interiérů. Pokud je sladíte pokrývkou sedačky, s kobercem nebo s barvou polštářků, rozjasníte tím místnost a večer, když závěsy zatáhnete, dotvoří barevný celek interiéru.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Zajímavým doplňkem jsou zrcadla různých tvarů. Zrcadla opticky zvětšují interiér, nemusí být však vždy funkční, tzn. ve výšce, ve které na sebe pohodlně uvidíte. Zrcadlové ornamenty se krásně vyjímají blízko stropu, protože mají okolo sebe dost místa, aby mohly zazářit. Zrcadlo ve tvaru slunce se hodí i na strop. Vytváří tak pomyslné slunce a odráží světlo a barvy.

Pořiďte si domů určitě květiny. Jak čerstvé, které i nádherně voní a barvy si při nákupu můžete zkombinovat podle svého, tak v barevných květináčích. Máte-li doma dostatek květin, které bohužel nekvetou a jen těžko byste hledali místo na další, kupte si vysoké, úzké vázy a do nich si klidně dejte květiny umělé. Dnes už můžete sehnat takové, které vypadají opravdu jako živé, nebo naopak fantazijní květiny s kamínky a třpytkami, perleťové trávy, klasy ukončené stříbrnými a zlatými šiškami apod.

Pokud na vás příchod podzimu působí každý rok, letos se na něj můžete pořádně připravit a určitě ho zvládnete s úsměvem.

Sabrina Harisová
Foto: freshome.com

4.9.2010 11:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist