Barokně-punkovej pokoj pro svobodomyslnou studentku

Spojovat neslučitelné a protichůdné styly a mixovat staré s novým je trendem nejen na poli módy, ale také v bydlení. Každý se již setkal s interiérem, kde stojí vedle staré kredence moderní komoda a u starožitného stolu současná židle. A ono to funguje! (Když se to umí.) Podívejte, jak si poradila designérka Jana Hradecká se zařízením pokoje pro slečnu, která má ráda baroko a punk.

417236100081012_11-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Česká televize

V pořadu o interiérovém designu s názvem Bydlet jako…, který uvádí Česká televize, představila budoucí studentka módního návrhářství Tereza svůj pokoj, který ale spíš připomínal skladiště než pokoj dívky, která si libuje v extravaganci a stylu. Prostě zatím nemá čas, aby si ho pořádně zařídila.

A tak se toho ujala odbornice na slovo vzatá, designérka Jana Hradecká. Ani jí se Terezin pokoj nelíbil – žádná postel, jen futonová matrace na zemi, a to Tereza prý v posteli dělá úplně všechno – studuje, kreslí, čte si nebo se dívá na televizi, proto ani nestojí o psací stůl. Nicméně potřebuje nějaké pracovní místo, kde by mohla tvořit. Také osvětlení bylo podceněné a nábytek? Každý pes, jiná ves.

Pompéznost ve spojení s plebsem

Když Jana studentu vyzpovídala, dozvěděla se, že má mladá dívka v oblibě barokní styl bydlení. „Na baroku se mi líbí vznešenost a taková ta trochu pompéznost, jak je to kýčovité, ale zároveň je to zastaralé, a proto se mi líbí myšlenka dát tomu punkový nádech, protože do toho dá život.“

Jana je z úkolu nadšená a rozhodla se inspirovat u punkové ikony Vivienne Westwoodové. Dvorní návrhářka Sex Pistols jde stále s dobou. „Ráda používá přírodní materiály a hodně dbá na recyklaci a to tady chci použít. Zdůraznit, že mladou generaci ekologie zajímá,“ vysvětluje Hradecká.

To se líbí i Tereze a nemá nic proti tomu, aby se v proměně použit původní nábytek, když dostane nový kabát. Tento postup ženy zvolily i s ohledem na rozpočet, který činí 25 tisíc korun.

Mišmaš s kouzelným výsledkem

Na stěny aplikovali hliněnou omítku, původní dřevěnou podlahu obrousili a dostala nový našedlý nátěr. Barokní zlatá se objevuje na rámu dveří a na podlaze, která krom nového odstínu dostala po obvodu zlatou krajkovou borduru. Nedostatečné osvětlení nahradilo strohé svítidlo – takový pavouk z kabelů a žárovek, který osvětluje doslova každý kout nevelké místnosti.

Původní nábytek dostal nový nátěr a úchytky, staré mohutné křeslo nové čalounění. Barvy se v pokoji odvíjejí z anglického tartanu – červené, smaragdově zelené a žluté.

Postel Tereze zaplatili rodiče, jinak by rozpočet nestačil. Pokoj doplnily Tereziny obrazy a praktické nástěnky, které vytvořila Jana Hradecká s moderátorem pořadu Romanem Zachem, stejně jako praktického němého sluhu ze staré židle.

Pokud se vám zdá výše zmíněný výčet absolutně nezkombinovatelný, budete asi překvapeni, jak skvěle pokoj po proměně vypadá.

17.10.2017 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist