Barevné květiny mají schopnost dobít nám energii

Podzim s sebou přináší padající listí, nepředvídatelné počasí i chřipky. Mnoho z nás cítí, že
na nás padá větší únava než obvykle nebo že máme častěji špatnou náladu. A jak se tomu můžeme bránit? Zkuste si tento podzim zpříjemnit barevnými květinami!

118058-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Květiny nás mohou nabít duševní energií, ze které pak můžeme čerpat. Až se příště cestou z práce zastavíte u výlohy květinářství, vejděte dovnitř a odneste si s sebou alespoň pár květů, které jsou blízké vašemu nitru.

Květiny jsou stejně individuální jako jednotlivé typy lidí, a proto se pořádně rozhlédněte a vybírejte srdcem. Koupě květin „pro radost“ rozhodně není marnou investicí. Jejich krása a energie se přenesou i na vás. Krásné věci, kterými se obklopujeme, jsou pro nás obecně povzbuzením a dodávají nám energii.
Všimli jste si někdy, že si květiny vybíráme podle toho, jací jsme? Že nás květiny vyjadřují či o nás něco vypovídají?

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Ideálními barvami, kterými můžeme zahnat chmury, jsou veselé, jasné barvy jako například žlutá, červená nebo oranžová. Právě ta je jako stvořená pro tento podzim. Je to optimistická, harmonická barva, plná energie. Obsahuje-li více červené, symbolizuje slunce a může nám připomínat teplé, jižní krajiny.

Mezi oranžovými květinami najdeme jen jednu královnu, a tou je Strelitzia. Její květ je velmi neobvyklý a připomíná hlavu ptáka s dlouhým zeleným zobákem a výrazným chocholem oranžových a modrých „pírek“. Je to květina, která přitahuje svou majestátností, odzbrojující krásou a jednoduchostí. Na strelícii jsou dominantní zejména měkké vzpřímené oranžové okvětní plátky, které se rytmicky střídají a zároveň vytvářejí kontrast s téměř kovovou modří a zelenou.

Strelície je také zajímavou rostlinou pro pěstitele pokojových rostlin. Tato majestátní květina svou vznešenou jednoduchostí přímo vybízí, aby se stala solitérní rostlinou ve velkých prostorách, kde její exotická krása nejlépe vynikne. Jako tropická rostlina vyžaduje strelície v létě i v zimě sluneční světlo. Kořenový bal bychom opět neměli nechat nikdy přeschnout. Rostlina nesnáší chladno, proto opět nezaléváme příliš studenou vodou. Pokud máme možnost, je vhodné ji přes léto ji umístit na chráněné, teplé stanoviště na zahradě, kde však bude vyžadovat častější zálivku. Krásná strélicie je bohužel poněkud náročná na péči a přivést ji ke květu vyžaduje již určitou pěstitelskou zkušenost.

6.9.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist