Barevné dřevěné schodiště? Proč ne!

Dnešním trendem v oblasti přidružené stavební výroby je vesměs originální řešení na klíč. Originální řešení vám však nabídne i vaše fantazie, tak ji zapojte do tvorby a pusťte se do originální barevné výzdoby schodiště. Také zdobení pomocí barev a slov může být způsob, jak vyjádřit svou osobnost v dané situaci, nebo v místnosti. Vyzkoušejte tedy nejen barvu, ale i písmo a uvidíte tu změnu.

126618-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Jak je v současnosti řešena výroba

Dosud v sortimentu výrobců schodišť převládají schodiště dřevěná. Buďto se jedná o schodiště celodřevěná anebo o kombinaci dřeva s kovem. Plánování schodišť probíhá pomocí laserového skenování míst, kam má být budoucí schodiště umístěno a následná výroba komponentů probíhá díky počítačem řízeným strojům. Takový je moderní přístup výrobců. Jaký bude ten váš přístup k vašemu schodišti, to však záleží jen a jen na vás a vaší rodině.

Dřevěné schodiště – živé schodiště

Pamatujte na to, že dřevěná schodiště jsou vlastně neustále živá schodiště, neboť i dřevo, které prošlo procesem vysoušení je pro zpracování do podoby schodiště stále živý materiál. Pro nás to znamená, že mění své rozměry v závislosti na vzdušné vlhkosti a teplotě. Vedle běžně dodávaných typů dřeva jako je buk, dub a jasan nebo vyhledávaný ořech, můžete mít například i exotické merbau, jatobu, heveu.

Každým coulem originál

Díky originálnímu barevnému ztvárnění budete mít doma naprostý originál, který nebude mít doma nikdo další. Samozřejmě, že malbu na schodiště můžete provádět i v případě, že jste si nechali dřevo namořit do odstínu hodícího se celkově k vašemu interiéru. Výzdoba schodiště může být umístěna pouze ze spodní strany stupnice, tedy na podstupnici. Výrobci nabízejí také schodiště dodaná již v konkrétní barevné úpravě schodiště podle vzorníku RAL. Vy si však můžete namíchat svůj vlastní odstín či barevnou kombinaci.

Zdobí celá rodina

Někdo barevné provedení schodů navrhne, další koupí barvy a namíchá patřičné odstíny a třetí se chopí samotného nátěru a další pak uklízí. I tak může vypadat dělba práce při realizaci barevného schodiště u vás doma. Inspiraci v barevných návrzích schodišť hledejte v naší fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: lushome.com, homedit.com, pinterest.com, heart-2-home.com, countryliving.com, bobvila.com

30.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist