Barevná inspirace pro letošní Vánoce

Přemýšlíte, jak letos „vyladit“ Vánoce? Toužíte po změně, ale nechcete se zpronevěřit tradicím? Aktuální inspiraci jsme pro vás načerpali od českých floristů na pražském podzimním veletrhu For decor & home.

obr.01_ikeaph138131-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: IKEA

Ať již toužíte po bílých Vánocích, nebo máte raději různobarevné kombinace, určitě vám letošní rozhodování o vyladění dekorací, věnců a stromečku trochu usnadníme. A nebojte se, nemusíte spěchat do obchodů a kupovat nové ozdoby a řetězy. Nechte pracovat svou fantazii a podle vkusu buď přidejte více jmelí či smrkových větviček, nebo naopak si kupte třeba jen umělý sníh ve spreji a zelené či bílé tóny jsou na světě.

Dopřejte si luxus

Alespoň jednou v roce si všichni nějaký ten přepych zasloužíme. Do svého bytu ho můžete vnést pomocí vánoční výzdoby. Podle floristy Jana Karneta toho docílíte kombinací lesklých a matných barev ve zlaté, stříbrné a černé. Všechno to můžete jemně „zakápnout“ oblíbenými odstíny od bordó až po hnědou. Dekorace naaranžujte do nádob s nádechem patiny, do zlaceného nebo postříbřeného skla a celkový dojem okázalosti ještě podtrhněte textiliemi v podobném barevném ladění a kožešinami.

Bílá symbolizuje dokonalost a čistotu

Možná na svátky opět nenapadne sníh, ale u vás doma se bílá barva může stát dominantním prvkem. Asi tušíte, že pro tento trend hledal florista Michal Hrušecký inspiraci ve skandinávských zemích. Vždyť kdo jiný než právě Seveřané umí vykouzlit v interiéru i za pošmourných dnů příjemnou atmosféru.

Pohrajte si i vy se světly a stíny a slaďte svůj byt s vánoční výzdobou v jeden celek. Snadno se vám to podaří díky bílé barvě kombinované se světlým dřevem břízy nebo buku. Potřebného oživení dosáhnete odstíny červené, růžové a zelené. K tomuto ozvláštnění postačí třeba jen stuhy, polštáře nebo ubrusy či dečky.

Nasbírejte dekorace v lese

Nemyslíme to tak úplně doslova. Ale zvláště na chalupy se hodí styl, k němuž se hlásí florista Přemysl Hytych. Výhodou je, že skutečně můžete k výzdobě použít jakékoli přírodniny včetně toho, co „dům dá“. Základem je zelená barva, kterou stejně většina z nás má s tímto obdobím spjatou. Nemusíte se vyhýbat ani zvířecím motivům. Skvělé vše vykontrastujete použitím skla, porcelánu a zrezivělého kovu.

Zavzpomínejte na rozkvetlé květiny

Stýská se vám po létě? Chybí vám posezení na zahradě? Právě k odpočinku v adventních dnech plných shonu vás naláká trend V zahradách. Možná se vám to zpočátku bude zdát divné mít o Vánocích byt v pastelových odstínech, ale podle floristy Petra Sikory právě vzpomínka na sluneční dny a pestrobarevné záhony květin vnese do našich příbytků potřebnou eleganci, mírnou extravaganci, ale hlavně tolik důležitou pohodu a zklidnění.

Přírodní materiály, jako jsou větvičky nebo šišky, by měly mít bílou nebo zlatou povrchovou úpravu. Svícny a misky použijte skleněné, porcelánové nebo z leštěné oceli.

Text: Ivana Kukalová

8.12.2016 10:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist