Bar z kapoty náklaďáku a k němu židličky ze starého kola? Podívejte se, jak vypadá industriální nábytek

Líbí se vám industriální styl? Nebo vás jen nudí klasické tvary vašeho nábytku? Při trochu námahy najdete na internetu takové designérské kreace, že možná vaši hosté nebudou ani vědět, zda sedí zrovna u vás doma u baru nebo jedou spíš na kole.

obr.1_tractor-desk-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Smithers Stamford

Části traktorů, náklaďáků, aut i jízdních kol se v podání designérů firmy Smithers Stamford stávají originálním vybavením loftových bytů či interiérů, jejichž majitelé inklinují k industriálnímu stylu. Asi to není pravidlem, ale většinou jsou jimi spíše muži. I když ani ženám není „vstup“ do fotogalerie zakázán.

Industriální styl nesnáší přetvářku

Pro bydlení v industriálním stylu je typické, že otevřeně přiznává stavební prvky, jako jsou neomítnuté cihly, instalace tažené po povrchu či betonové podlahy. Libuje si v otevřených prostorech typu starých továren a dílen, kde jsou pokud možno velká tabulková okna a nezakryté stavební konstrukce.

Ani zařízení do těchto interiérů se většinou nevybírá v běžných obchodech s nábytkem. Chce to prostě něco mimořádného, co se vymyká standardu. Proto si jejich obyvatelé většinou upravují pracovní ponky na jídelní či konferenční stoly, jako věšáky jim slouží kovové trubky a místo klasických lustrů si pořizují tovární lampy či reflektorová svítidla.

Místo psacího stolu kapota náklaďáku

Každý z nás má jiný vkus. Někdo touží po romantickém interiéru plném svěžích pastelových barev a nábytku z masivu, jiný si sám smontuje celé zařízení bytu z dílů vyrobených z lamina. Majitel firmy Smithers Stamford si řekl, že už ho nudí krychle a kvádry neutrálních barev, které jsou nabízeny v obchodech pod označením stůl, komoda či skříň. Rozhodl se proto, že „zatočí“ se všemi zvyklostmi a začne navrhovat nábytek, který bude mít nejen nezvyklé tvary, ale bude vlastně spojením exteriérových a interiérových prvků. A protože je to muž, inspiroval se především v automobilovém průmyslu a ve sportu.

A tak vyrábí velmi působivé solitéry, jako jsou stoly či bary, ale i drobnější kousky, například lampy, stoličky, barové židličky nebo zrcadla.

Text: Ivana Kukalová

10.5.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist