Balkonové květiny

Jak pěstovat balkonové květiny? Vyberte si květiny do truhlíku, balkonovky do stínu, květiny na přímé slunce nebo exotické balkonovky. Jak pěstovat převislé balkonové květiny a rostliny?

Asi nejčastěji si lidé zdobí balkony balkonovými květinami. Na trhu je nepřeberný sortiment druhů a kultivarů. Při výběru bychom měli především zohlednit, na jakou světovou stranu chceme osázený truhlík umístit. Mezi nejoblíbenější balkonové květiny patří muškáty, petúnie, sporýše či pelargonie a ty snesou plné jižní slunce, naopak begonie zase budou prospívat na severní straně domu. Rostliny vhodné do polostínu – na východ nebo západ jsou petúnie, lobelky, vitálky, ostruhatky a verbeny.

Při osazování truhlíků vybírejte vždy rostliny s podobnými nároky na závlahu. Kombinovat můžete kvetoucí druhy s bylinkami či drobným ovocem. Výběru barev se meze nekladou, někdo volí pouze jednu barvu, jiný má raději pestrobarevné balkonovky. Pokud nemůžete květinám zajistit pravidelnou a častou závlahu, investujte do samozavlažovacích květináčů či truhlíků. Aby vám balkon či okna zdobila bohatá násada květů, musíte nejen zavlažovat, ale také pravidelně hnojit.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist