Balkon

Hledáte inspiraci, jak zútulnit váš balkon a proměnit ho v pohádkové místo? Podle čeho vybírat balkonové květiny, dekorace a nábytek? Vše najdete na našem webu!

Kdo nemá zahrádku, touží mít alespoň balkon, malé soukromé místo přímo u bytu, kde může vyjít ven a nadýchat se čerstvého vzduchu. Balkony se nejčastěji vyskytují u bytových domů či paneláků, ale nejsou žádnou výjimkou i na rodinných domech.

Lidé často zaměňují balkon a lodžii. V případě balkonu plošina vystupuje z líce průčelí budovy v úrovni podlaží a na volných stranách ji ohraničuje zábradlí, naopak lodžie zpravidla bývají zasunuté do hmoty objektu a podle polohy k ploše průčelí se dělí na zapuštěné, polozapuštěné a předsazené. Jejich výhodou může být například větší prosklení fasády v podobě francouzských oken či balkonových dveří i v prostorách patra.

V praxi se balkony často stávají odkladištěm nepotřebných věcí, ale stále více lidí objevuje jejich kouzlo a snaží se je začlenit do bytu. A také si je vyzdobit různými dekoracemi a osázet květinami. V poslední době se prosazuje trend pěstování vlastních bylinek, zeleniny či ovoce. K tomu se dají nakoupit různé květináče či truhlíky určené k pěstování na malých plochách. Na balkoně by neměl chybět balkonový sedací nábytek. K zajištění soukromí lze použít různé rohože nebo předěly z květin. Krásně zařídit se dá i malý balkon.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist