Bakchanálie

Každá místnost v interiéru má svou funkci a platí to přirozeně i o koupelně. Často se dnes mluví a píše o vířivých vanách, o možnostech relaxace ve vaně, o sprchových koutech a boxech, které umí díky usměrněnému proudu vody masírovat tělo a prokrvit pokožku. Stále se vše točí kolem zdraví, ať už psychického nebo fyzického a zapomíná se na to, že nejsladší ovoce je to zakázané. Co třeba erotika ve vaně? Ale není to příliš „lechtivé – vulgární téma“?

116023-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dnešní době, jak si můžeme přečíst v seriózních a i neseriózních tiskovinách, v učených i jiných knihách, chybí jakákoliv „spiritualita“ a vládne konzum. Lidé milují nakupování a seriálové hrdiny a  když se vysloví ono slovo  „spiritualita“, tak si většina představí komické vyvolávače duchů, někteří modlení a protažené bledé obličeje mumlající něco v sešeřených  lavicích kostele, jiní svět, který už není dnešní a je či byl cítit úzkoprsostí a prázdným dogma.  Ale není to tak zlé.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Malá odbočka a návrat obloukem

Mezi nejpopulárnější tzv. bohy tak zvaného starého světa, patřil Bakchus nebo li  Dionýsos, který měl rád zcela běžný život a doslova jej pil plnými doušky, stejně jako víno, jehož se stal svého druhu ikonou. Nudný, úzkoprsí a modlitby mumlající rozhodně nebyl a dokonce se stýkal s pozemskými ženami a těm, kteří se jej dovolávali, tak těm pak jako ona chybějící zmiňovaná spiritualita vydržel na celý život. Jinými slovy, vrátíme li se obloukem k tématu koupelen, pak právě tato malá místnost může skýtat uspokojení nejedné potřeby člověka toužícího po vybočení z kritizovaných kolejí konzumu. A stačí k tomu jen přestat považovat např. tak banální zařizovací předmět, kterým je vana, za určeného čistě jen pro potřeby vyšší či vysoké kultury těla, ale naopak jej vnímat jako malý „bakchův chrám“. A není to tak těžké, zvláště, je li už od výrobce určena pro dva.

Příjemnou zábavu v koupelně

Jaroslav Zákolanský

6.11.2006 12:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist