Babí léto vzkazuje: Připravte byt na podzim

Ještě je nám hej. Na modré obloze zářivé slunce, teplo, jen ten vítr, která nadouvá lehounké šaty, je chladnější a připomíná, že je čas pro drobné zateplování domova. Nemluvíme o kamnech a plápolajícím ohni, i když ani to není v chladnějších večerech od věci, ale o teple hřejivé atmosféry, která prostoupí duši.

01_-tama-living-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv autorky

Převlečte trochu byt

To, že lidé mění šatník, něco jiného nosí v teple a jiné věci zase v zimě, nám připadá samozřejmé. Nejde přitom jen o hřejivost materiálu, ale také o barvy a vyladění. U bytu už takhle samozřejmě nepřemýšlíme, a přece bychom ho měli s novou sezonou pokaždé převléknout.

Ne, opravdu nemusíte měnit bílý nábytek ze tmavší a naopak, to je příliš nákladné. Prostě svlékněte letní bílou a povlečte polštáře do hřejivých barev a výrazných optimistických vzorů.

Nezapomeňte na dotek teplé červeně. Ano, i vaše letní korále mohou přidat tepla, pěkná hudba, krásné sklo, které možná také připomene večery na dovolené či zemi, z které jste si ho přivezli. Do skla pár květinových připomínek léta či mušličku, kterou jste sebrali na pláži, i když se to správně nesmí.

Idylku šťastné rodiny, jakou vám nabízíme na obrázku, možná přesně takhle nevykouzlíte, kde také hned vzít doma dobrého muzikanta, ale je to stejně jen zdařilá ilustrace ke krásnému povlečení. A textil je na podzim moc důležitý.

Textil a světlo

Mít různé povlečení, ubrusy, polštáře a plédy, to není zase až tak náročné… Nakonec převlékat se musí tak jako tak. Jen teď na chvíli sáhněte po jasnějších barvách, najděte něco sluníčkově žlutého, rudou barvu plodů atp. A nezapomeňte na ložnici!

Stejně tak je možné mít pár finančně nenáročných lampiček v různých barvách, které přidáte s ubývajícím světlem, nebo je prostě měníte podle potřeby, sezony, nálady. Jasně zelená pro práci, „kuchyňská“ do kuchyně, aby byla lepší nálada na pečení. Na světle hodně záleží, nemělo by vás stresovat to, že byt potemněl, je opravdu snadné ho rozsvítit.

Lehké strakaté křesílko, které může být v létě na terase, na podzim rozveselí nějaký tmavší kout chodby, haly, pokojíku a podobnou roli sehraje barevný ubrus, barevný doplněk ze skla či kovu.

Naše galerie není návod, je to inspirace, co všechno by mohlo vašemu bytu pomoci, aby se přes babí léto přenesl do podzimu v projasněné a optimistické náladě… Tak se do toho dejte. A když budete mít náladu, pošlete fotku, jak jste to zvládli.

 

17.9.2018 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist