Babí léto a péče o zahradu

Konec léta je období, kdy je třeba provést řez některých druhů živých plotů a okrasných keřů.
Pojďme se spolu podívat na nové typy zahradních nůžek a nůžek na větve, které se nám koncem léta budou určitě hodit. A to včetně populárních drtičů malých větví a odřezků, které využijeme zejména při kompostování a ekologickém vedení zahrady.

Dnešní společnost klade důraz na bioprodukty a ekologický způsob života. V praxi to znamená i důraz na zpracování odpadů vzniklých prací na zahradě. V minulosti bylo opomíjeno efektivní a ekologické zpracování zahradního odpadu, přitom nejlepším a nejpřirozenějšm biohnojivem je kompost. Zužitkovat lze posekanou trávu, dřevěnou drť a ostatní zdánlivě nepotřebné vedlejší produkty péče o zahradu.

Novinkou posledních let pak bývá drcení malých větví a odštěpků vzniklých prostříháváním ovocných (ale i jiných stromů) a přidávání vzniklé hmoty do kompostu.

Zahrady a terasy – insipirativní fotogalerie

Pojďme se podívat jaké vhodné nástroje jsou pro nás připravené pro podzimní práce na zahradě a ekologické zpracování odpadů.

Zahradní nůžky Gardena BP 50 jsou profesionální nůžky s velmi pevnou konstrukcí a s přesným ostřím pro dokonalé stříhání květin, výhonků a větviček do průměru až 22 mm. Horní nůž, vyrobený z kalené ušlechtilé oceli, je čtyřnásobně a navíc ještě radiálně broušený. Spodní nůž je z kované speciální oceli a prošel trojnásobným broušením. Obě ostří lze přebrušovat či v případě potřeby vyměnit. Nastavitelný kloub nůžek je vybaven zarážkou a umožňuje tak velice přesné nastavení. K pohodlné a snadné manipulaci s těmito zahradními nůžkami přispívá střihací hlava se sklonem 30°. Součástí nůžek je žlábek pro odvod mízy a odřezávač drátu. Nůžky jsou uzpůsobeny jak pro praváky, tak i pro leváky.

Nůžky na větve Gardena BP 150 jsou profesionální nůžky na větve s přesným ostřím, které umožňuje šetrné a přesné stříhání rostlin o průměru až 44 mm. Nůžky mají čtyřnásobně broušený horní nůž a kovaný, dvojnásobně broušený spodní nůž. Práci usnadňuje střihací hlava se sklonem 20° a dvojitě zakřivená profilovaná ramena z hliníku s držadly, opatřenými povrchem z neklouzavého materiálu. Převodový poměr a pákový převod 20 : 1 zajišťují mimořádně snadné stříhání i silných a suchých větví.

Pro tvarovaný střih, přistřihování výhonků, odstraňování křovin i keřů je určena další novinka – akumulátorové nůžky na živý plot. Nůžky na živý plot mají kalené, laserem broušené nože se speciálním ostřím a pojistným spodním nožem. Nože lze snadno vyměnit bez použití nářadí a přestavit je tak na nůžky na okraje trávníků. Lze je vybavit teleskopickou otočnou násadou pro pohodlnou manipulaci ve vzpřímené poloze. Oboustrané vychýlení v úhlech 45° usnadní práci na hůře dostupných místech. Výkonné, vyměnitelné akumulátorové články jsou zabezpečeny proti vytečení.

Ze vzniklého zahradního odpadu lze získat ideální surovinu na kompost pomocí zahradního drtiče. Při výkonu až 2000 W lze zpracovávat větve do průměru 45 mm. Drtičě umožňují nastavení ostrosti řezání, jsou opatřeny válcovou řezací technikou a samočinným vtahováním zpracovávaného materiálu. Práci usnadní možný zpětný chod, seřiditelné nastavení řezání a nízký násypný trychtýř. Drtič je vyroben z vysoce jakostní tvrzené oceli. Díky velkým transportním kolečkům a širokému podvozku je stabilní a lze ho snadno přemisťovat.

Více informací: gardena.cz

23.8.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist