Automatické dveře, které dodají domu moderní vzhled

Obyčejné dveře s klikou jsou již pasé! Pro moderní vzhled vašeho domu jsou skvělou volbou automatické vstupní dveře, které vynikají zajímavým designem a bezdotykovým ovládáním.

dsc_1321-vstupni-portal-1100x618.jpg Zdroj: Trido

A vůbec nezáleží na tom, o jakou nemovitost se jedná, automatické posuvné dveře se vyrábějí v  mnoha provedeních a lze je instalovat do privátních, komerčních, bytových či jiných domů.

Jak budou automatické dveře vypadat záleží na účelu použití a typu budovy.  Existuje množství konstrukčních variant: s jedním či více dveřními křídly, posuvem křídel na jednu stranu, pevným bočním dílem, s nadsvětlíkem…

Nejvýraznějším prvkem automatických vstupních dveří je prosklení a rám dveřních křídel. Dveřní křídla se vyrábí z hliníkových profilů, které jsou pevné a zároveň dodávají dveřím elegantní vzhled. Výběr profilu závisí na požadavku na izolaci, způsobu užití dveří a nárokům na protipožární odolnost.

V některých případech se instalují celoskleněné dveře bez rámů (profilů), např. v památkově chráněných budovách nebo v designově řešených domech.

V kombinaci s pevnými prosklenými stěnami mohou být automatické dveře součástí dveřního portálu, který dodá vchodu jedinečný vzhled s širokým průhledem.

Vstupní prostor bytového domu, tzv. zádveří lze řešit vnější a vnitřní prosklenou stěnou s automatickými dveřmi. Zádveří je volně přístupné přes první vnější posuvné dveře, např. k poštovním schránkám. Druhé vnitřní dveře k bytům umožní vstup jen oprávněným osobám pomocí kódu, čipu nebo karty.

Nad křídly dveří je umístěn elektrický pohon s krytem. Dříve nepůsobil kryt pohonu zvlášť esteticky kvůli své výšce. V současnosti se montují pohony nové generace s krytem o výšce pouhých 125 mm. Neruší tak celkový design dveří a působí více nenápadně.

Vzhled automatických dveří ovlivňuje také povrchová úprava. Dveře mohou být v libovolných barvách dle vzorníku RAL, v různých imitacích dřeva či v přírodním nebo barevném eloxu. Zajímavým provedením je obložení nerezové a z ušlechtilého kovu. Volba povrchové úpravy záleží na barvě fasády, oken a celkové architektuře budovy.

Bezdotykové otevírání dveří pomocí tlačítka Clean Switch

V době, kdy se řeší hlavně hygiena, je bezdotykové otevírání dveří téměř nutností. Firma TRIDO má skvělé řešení v podobě stylového tlačítka Clean Switch. Tlačítko bylo vyrobeno speciálně pro budovy, kde je potřeba dbát zvýšené  hygieny. K aktivaci tlačítka stačí bezkontaktní přiblížení ruky. Díky tomu se zabrání šíření nejrůznějších patogenů. Design samotného tlačítka se dělá na míru tak, aby vyhovovalo zákazníkovi. Zákazník může měnit barvy a jas podle vlastních preferencí. Je možné také vytisknout na přední stranu piktogram nebo logo dle vlastního návrhu v upravené podobě. Tlačítko získalo dokonce ocenění RedDotAward za design a v dnešní covidové době je skvělou volbou pro bezkontaktní vstup!

Dalším zajímavým prvkem od firmy TRIDO s důrazem na design jsou ovládací panely FSD. Panely mají dotykový displej pro intuitivní ovládání. LED podsvícení zase zajišťuje čitelnost za zhoršených světelných podmínek. Panely slouží k volbě provozního režimu a zobrazení stavů automatických dveří.

30.3.2021 12:43 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist