Atmosféra jižní Francie díky dekoracím

Provance, oblast v jižní Francii, kraj bohatý na barvy a tradice, může posloužit jako zajímavá inspirace pro výzdobu vašeho domova.

128719-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Toto jméno vyvolá řadu typických obrazů, například obrovské plochy země porostlé levandulí, nebo malebné háje s olivovníky. Pověstné jsou také pestře zbarvené textilní tisky, vytvořené tradiční technikou obtiskování dřevěných razítek.

Tato technika ručního barvení látek se začala používat už v osmnáctém století. Dalším typickým produktem řemeslníků v této oblasti jsou kameninové nádoby s výrazně okrově glazurou. Do tohoto výtvarného stylu velmi dobře zapadají i svíčky, které pomohou vytvořit správnou náladu a vyvolat nádherné vzpomínky na chvíle, které jste strávili se svou rodinou, či přáteli.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Pomocí levandule

Rozsáhlé levandulové porosty, specifické svou oslnivě modrou barvou ovládají krajinu Francie. Z květů levandule si můžete vytvořit půvabné věnečky, kterými ozdobíte spodní konec svíček a současně nenapodobitelným způsobem provoníte celou místnost. Pamatujte, že květy a květní stonky by měly před naším aranžováním dokonale proschnout. Pak s nimi ovšem musíme zacházet opatrně, jelikož suché květy jsou velmi křehké.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Květy levandule si rozdělíme do čtrnácti malých svazečků, několikrát pevně obtočených drátkem. Nůžkami pak sestřihneme stonky v každém ze svazků na stejnou délku. Z pevnějšího pružného drátu vytvoříme kroužek takového průměru, aby se dal bez problémů navléknout na svíčku, ale aby nepřesahoval průměr horního okraje svícnu. Kroužek uzavřeme tak, že konce drátu volně obtočíme kolem jeho obvodu. Přesahující zbytek jednoduše zastřihneme.

levan4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Potom začneme pokládat jeden svazeček levandule za druhým, po obvodu drátěného kroužku a upevňujeme je smyčkami vázacího drátu. Je dobré dbát na to, aby všechny svazečky byly položeny stejným směrem. Pakliže vám svazečky nevystačí, je nasnadě udělat si několik dalších. Na konci kruhu vázací drát opatrně zavážeme a odstřihneme. Škvírou mezi dráty tvořícími kroužek provlékneme kousek stužky a uvážeme ji do mašle.

Vonné levandulové kroužky, zdobící kroucené svíčky, umístěné například v jednoduchých soustružných svícnech ze světlého dřeva, jako by dýchaly atmosférou Provance. Nenechte ale svíčky dohořet až k suché květině.

Pěkně vypadají i například bílé, či modré svíčky, tvarované jako svazečky levandulí z parfémovaného vosku, které váš interiér nádherně povoní.

Rozhodně neprohloupíte, pakliže použijete jako dekoraci například fajánsovou keramiku s výraznou okrovou glazurou, která je taktéž pro Provance typická. Miniaturní keramické nádobky, zachovávající si vzezření jednoduchých květináčků je vhodné naplnit například litým voskem a knotem a utvořit si tak atmosféru Francie i na vaší zahradě.

levan10.jpg

Zdroj: archiv redakce

Text: Lucie Sýkorová
Foto: thisnext.com, cocojules.wordpress.com, oregonholly.com, selinasherbs.com, moderntroubadours.blogspot.com, jamestowngeneralstore.com, kolonn.se

10.11.2010 11:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist