Ať se knihám u vás líbí

I když čas pokročil a přinesl mnohé zlepšováky, tak jsme klasickým tištěným knihám zůstali věrní. Není nad to dlouhé podzimní večery strávit s napínavou knihou a opájet se mocí fantazie. Pokud se řadíte mezi milovníky četby, tak dnešní článek si prostě musíte přelouskat.

Knihovny jsou vítaným kusem nábytku, jež obýváku, pracovně, ale i dětskému pokoji prostě sluší. Nejoblíbenějším materiálem, ze kterého můžete soukromou knihovnu pořídit, je dřevo. Chcete-li však šetřit, můžete vsadit na dřevotřísku, které pořídíte s vydařenou texturou dubu, buku, třesně, borovice či jiných hojně poptávaných dřev.

Zařizujete knihovnu v době, kdy máte místnost již kompletní? Dbejte na to, ať je nábytek ze stejného materiálu a shodné barvy. Přece jenom je důležité, aby knihovna, jakožto poměrně výrazný bytový doplněk, ladila s ostatním zařízením. Jedině za tohoto předpokladu bude lahodit oku.

Knihovnu raději opatřete dvířky, která ochání knihy před prachem. Naopak poličky, nebo menší rohový regál mohou být klidně otevřené. Právě sem můžete vyskládat knížky, které se chystáte v brzké době přečíst.

DIY nápady

Nemůžete si z přemíry stejných či více méně podobných kousků vybrat ten pravý? Jděte na to od lesa a vyrobte si originální regál na knihy. Skvěle poslouží obyčejné bedýnky na ovoce nebo palety, které před použitím obruste a natřete. Z bedýnek lze poskládat jak regál či konferenční stůl, tak klidně taburet 2 v 1. Ve spodní dřevěné části naleznou knihy útočiště, nahoru umístíte komfortní polstrování pro příjemné posezení.

Tipy, které knihám přijdou vhod

  • Rádi čtete ve vaně? Tak pak určitě rozečtený román z vlhkého prostředí odneste. Jinak se vám zkroutí stránky.
  • Nikdy nepokládejte rozevřenou knihu stránkami dolů. Zlomíte hřbet a kniha se zničí.
  • Namísto ohýbání rožků si pořiďte záložku. Skvěle vám postačí pohled z dovolené, momentka vaší rodiny, nebo můžete zapojit kreativitu a díky tvrdému papíru, děrovačce, sametové stužce a zbytků krajky vytvořit nevšední knižní doplněk.
  • Je tomu už dávno, co jste naposledy vkročili do knihovny? Zajděte tam znovu. Nejenomže ušetříte a vyberete si z nespočtu titulů, ale také se nebudete moci nabažit vůně knih.
  • Nemůžete narazit na titul, který se už neprodává? Zajděte do antikvariátu, ve kterém nakoupíte, a navíc můžete odprodat část knih, které už neplánujete nikdy číst.

Podzim s knihou v ruce

Zapalte v krbu, zažehnete knot svíčky vonící po sladké vanilce, zachumlejte se do vlněné deky a k tomu popíjejte bylinkový čaj s medem. Duši pohladí příběh, díky kterému zapomenete na starosti.

Text: Lenka Zelnitiusová
Zdroj: Pinterest.com, Profimedia.cz

21.9.2016 10:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist