Alpská ložnice v žižkovském činžáku

Ani ve městě se nemusíte vzdávat bydlení ve stylu venkova či přírody. Naopak, domů tak můžete vnést prostředí, ve kterém se cítíte dobře a máte ho rádi, i když tam zrovna nemůžete být. Vytvořit si oázu jen pro sebe, zrovna tak jako Tomáš, majitel nové ložnice, která jako by se přenesla do žižkovského činžáku z vysokých hor.

03-1-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Česká televize

Tomáš miluje Alpy, lyžování, jízdu na kole, ale kvůli pracovnímu vytížení nemůže být na horách tak často, jak by chtěl. Koupil podkrovní byt na Žižkově, který kompletně rekonstruuje. Zároveň se ale potřebuje co nejdříve nastěhovat, a tak dostala hlavní prioritu ložnice s opravdu pohodlnou postelí. A proto se přihlásil do pořadu České televize Bydlet jako…, aby mu s tím pomohli. Jeho snem je alpský styl.

Jako bonus se ještě zútulní malá terasa s úchvatným výhledem na staré střechy a Žižkovskou věž. I z té by se měla do bytu nést zeleň a optimismus.

Co je to alpský styl?

„Pod pojmem alpský styl si představuji především dřevo – na podlaze a v přiznaném trámoví,“ říká milovník vysokohorské romantiky. „Když si vybírám ubytování v Alpách, vždy si najmu podkrovní pokoj s přiznanými trámy, to mi nejvíce evokuje pocit horské chaty a tak to chci mít i doma.“

A jeho nový byt základní parametry splňuje už teď – nejenže se nachází tak vysoko, jak to na pražské poměry jen lze, ale má dřevěné podlahy a v pokojích byly ponechány dřevěné trámy. Takže stačí dotvořit jen detaily.

Postel je základ

Dominantou pokoje se stala postel typu boxspring s čalouněným čelem a kvalitními matracemi z přírodních materiálů, jako je len, bavlna a koňské žíně, které výborně odvádějí vlhkost od těla, jsou zdravotně nezávadné a hlavně, což Tomáš asi nakonec nejvíc ocení, úžasně pohodlné a příjemné.

Tapeta s náznakem a doplňky to završí

Za čelo postele umístil designér Petr Šlejmar tapetu evokující dřevěný vzor. „Tento dekor by měl pokoj ještě více odlehčit. Zvolil jsem ho tak, aby se netloukl s dalším dřevem v místnosti. Všimněte si, že vlastně ani není poznat, o jaké dřevo vlastně jde, spíš ho jen naznačuje. Právě díky tomu sem skvěle padne. Ostatní stěny jsou vymalované odstínem vytaženým z tapety, čímž se steny pokoje sjednotily.“

Jelikož je zařizovaný pokojík velmi malý, bude sloužit pouze jako spací místnost a nebudou se zde řešit žádné další úložné prostory. Petr sem pouze umístil vlastnoručně vyrobený věšák na prádlo, inspirovaný habálkem, což bylo bidlo na sušení prádla zavěšené nad kamny snad v každé chalupě.

Vysokohorskou náladu vnesly do pokoje ještě další doplňky jako kravská kůže na podlaze, staré lyže a špalky, které budou sloužit jako odkládací stolky. Tyto špalky vyrobil designér spolu s moderátorem Romanem Zachem.

Smrky na terase

Terasa se dočkala dokonalého omytí vysokotlakým čističem. Následně přišel na podlahu outdoorový omyvatelný koberec, který vnese útulnou atmosféru, stejně jako závěsná svítila, malé posezení a hlavně živé jehličnany v nádobách.

Tak bude mít Tomáš celoročně přírodu doslova ve dveřích obýváku, i když to bude v centru Prahy.

31.10.2017 5:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist