Akvárium set

Akvárium set je ideální způsob, jak snadno a rychle pořídit vše, co potřebujete, jste-li jako začátečníci okouzleni akvaristikou. Je to vlastně akvárko okamžitě připravené k použití. Běžně si je dnes můžete koupit v hobby marketech i v e-shopech. Obsahují ve většině případů osvětlení, topení a filtraci.

Rostliny nebo rostliny a rybičky?

Rybičky samozřejmě nejsou asi hlavní hvězdou večera, co se týče chovu živočichů nebo jiných domácích mazlíčků. Na druhou stranu, pokud poslední živá součást vašeho domova byly tchýniny jazyky, aktuálně už suché v kontejneru, dejte si druhou šanci, zkuste péči o akvárium. Pro ty z vás, u kterých je péče o živého tvora vysoce riziková záležitost, začněte raději u vodních rostlin do akvária. Jakmile si zvyknete na podmínky alespoň jejich péče, můžete do akvária přidat i rybičky. Bez rostlin ovšem nepořizujte rybičky. Akvárium plné rostlin vytváří pro rybičky ideální prostředí, evokující mnohem větší míru jejich přirozeného a tím pádem i zdravějšího vodního prostředí.

Zařizujeme rostliny

Má váš akvárium set dostatek světla? Většina vodních rostlin potřebuje mnohem větší míru světla, než jejich kolegyně na souši. Světlo můžete podpořit i umělých světlem, lampou nebo lustrem. Ideální síla umělého světla je okolo 2 Wattů. Rostliny budou následně růst a vyvíjet se, jak mají. Které rostliny vybrat do vašeho akvária? Při výběru své první rostliny do akvária se orientuje spíše v oblasti méně náročných vodních rostlinných druhů, ať už co se týče potřeby světla, nebo míry CO2. Jednou z méně náročných je například vodní vistárie neboli Hygrophila difformis, nebo dále pak měchýřka jávská neboli Vesicularia dubyana, která působí velice jemně, skoro dojmem mechu.

Výběr podkladu

Při výběru podkladu sáhněte spíše po písku. Většina rostlin se v něm pěstuje snadněji a lépe. Písek by měl být ve výšce alespoň 7 cm od dna akvária, aby rostliny mohly správně zakořenit do hloubky. Základ pro rostliny máte hotov. A ještě jedna výhoda vodních rostlin! Jsou v akváriu, takže je nemusíte zalévat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: aquavisie.retry.org, imagejuicy.com, akvaryum.org, fawa.pl, decosee.com, player.hu, aquariumdesigngroup.com, deviantart.net, aquariumdesigngroup.com, allpetsolutions.com.au, petspremium.de

6.1.2015 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist