Aktuální trendy v interiérovém osvětlení

Světla, světýlka a osvětlení všeho druhu – nástroj s jehož pomocí lze z interiéru vyčarovat opravdový domov. Lustry, bodovky a lampy v mnoha variacích se podrobily drobnohledu nejžhavějších trendů a jaký že je výsledek?

123520-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Jednoznačný prim hrají světla, jejichž součástí je stínidlo nebo jakýkoliv prvek z detailně upravené textilie, jsou ozdobeny precizně perforovanými ornamenty anebo obsahují jakýkoliv prvek, z něhož je znatelné zaměření na detail.

Co se týká stropního osvětlení, pak mezi aktuálně žhavé trendy patří nepopiratelně kaskádové designy lustrů. Mnozí si jistě myslí, že stropní lustry jsou již dávno mrtvé, ale naopak povýšily na jakýsi artefakt, umělecké dílo, či stylový a elegantní doplněk.  Kdy neuděláte chybu? Pokud si v nabídce lustrů vyberete některý z modelů, kde samostatně, volně visí drobné součásti, například z textilie anebo s odlehčeného pvc se zabarvením, či barevnými přechody.

Prolínání barevných tónů je vůbec velice moderní prvek. Pakliže však toužíte po osvětlení v čistě černé anebo bílé barvě, neklesejte na mysli. Nemusí se jednat zrovna o složité skládanky, abychom mohli nazvat osvětlení stylovým a přesně podle aktuálních trendů.

Na každý pád je při výběru super-trendy svítidel zaměřovat na preciznost a detail. V případě, že podlehnete perforaci, určitě nestačí, když do obyčejného stínítka necháte někoho z příbuzenstva propíchat díry jen tak ledabyle.

Pokud nahlédnete do naší obsáhlé fotogalerie, můžete si povšimnout, že každé z jednotlivých, vybraných svítidel je vyznačuje dokonalou tvarovou koncepcí a naprosto detailně provedeným dekorováním. Jakékoliv vzory, motivy anebo například 3D komponenty svítidel dávají najevo úzkostné úsilí o zaujetí pozorovatelovi pozornosti tím, že pomocí mnoha drobných, zdobných prvků, dávají vyniknout nějakému určitému tvaru nebo jinému, ucelenému aspektu moderního designu.

Úchvatné jsou především 3D květinové lustry, které vypadají jako padající déšť orchidejí s bělostnými okvětními lístky. Velmi elegantní a rozhodně vhodné i do interiérů, laděných do mužného stylu, jsou například lampystropní světla, vyrobená z tenkého proutí s lehkou povrchovou glazurou. Palec nahoru od nás rozhodně získávají perforované plechové modely osvětlení s velmi jemným vzorováním a stejně tak i úchvatné lustry s různě tvarovaným zavěšením saténově lesklých vláken v černé barvě, jenž propůjčují interiérům skutečně intimní a útulnou atmosféru.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

10.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist