Advokátní úschova: Prodej, nebo koupě nemovitosti bez rizika

Pokud jste se rozhodli, že prodáte či koupíte nemovitost, zřejmě si zjišťujete informace, jak postupovat. Pokud nechcete přijít o své peníze, nebo nemovitost, je důležité, aby vám smlouvy připravil advokát, jenž vám nabídne také advokátní úschovu. V následujících řádcích vám prozradíme, co je advokátní úschova a jak se postupuje při vyplacení peněz.

Převod vlastnického práva k nemovitosti trvá zhruba měsíc, neboť katastr nemovitostí ještě zkoumá, zda jsou údaje v kupní smlouvě správné a pravdivé. V případě, že se objeví nějaký problém, nedojde ke vkladu vlastnického práva k nemovitosti, a tím pádem se kupující nestane vlastníkem nemovitosti tak rychle, jak si představoval. Celá transakce se protáhne, což je však frustrující pro obě strany.

Jak se pojistit proti rizikům? Advokátní úschovou

Jestliže hledáte způsob, jak se pojistit proti rizikům, není nic jednoduššího než si požádat o advokátní úschovu kupní ceny. Výhodná není pouze pro jednu stranu, ale pro kupujícího i prodávajícího. Advokátní úschova funguje tak, že advokát založí u peněžního ústavu speciální bankovní účet, kam se uloží částka rovnající se kupní ceně nemovitosti.

Jakmile kupující podepíše kupní smlouvu, ztvrzuje s tím i souhlas převodu kupní ceny za nemovitost do advokátní úschovy. Pojištěné jsou obě strany. Prodávající má jistotu peněz za nemovitost, kupující se zase nemusí obávat, že by prodávající dostal peníze dříve, než bude vlastníkem nemovitosti, tedy než se dokončí proces převodu vlastnického práva.

V okamžiku, kdy bude kupující zapsán v katastru nemovitostí jako majitel, advokát uvolní peněžní prostředky prodávajícímu.

Na koho se obrátit?

Pokud hledáte advokátní kancelář, která poskytuje advokátní úschovy, obraťte se na Grubner & Partners. Poskytne vám konzultaci a kompletní přípravu smlouvy o úschově, zvlášť vám zřídí bankovní účet pro úschovu peněz a poskytne vám i služby advokátních úschov v cizím jazyce.

15.2.2019 1:26 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist